„Nie strach się bać. Wyd. II” Lawrence J. Cohen

Lęki dziecięce często postrzegane są przez dorosłych jako irracjonalne dlatego mamy tendencję do bagatelizowania ich. Nadmierny strach może jednak negatywnie wpływać na rozwój dziecka i jego codzienne funkcjonowanie. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób mądrze wesprzeć swoją pociechę i pomóc jej przezwyciężać uczucie strachu.

Lawrence J. Cohen  w swojej książce „Nie strach się bać. Wyd. II” opowiada czytelnikowi o dziecięcych lękach. Rozkłada strach na czynniki pierwsze, pokazuje, skąd się bierze oraz w jaki sposób przejmuje nad nami kontrolę.

Cohen uświadamia czytelnikowi, że dorośli mogą przekazywać swoje obawy podopiecznym. Właściwa postawa rodziców daje dziecku komunikat, że nie ma się czego bać. Zdaniem autora kluczem do zrozumienia dziecięcego lęku jest empatia, poznanie emocji malucha oraz jego perspektywy. Cohen zachęca czytelników, aby poprzez zabawę spróbowali rozprawić się z dziecięcym strachem. To pomysł prosty i skuteczny. Pozwala bowiem pomóc podopiecznemu w fachowy sposób bez tworzenia sztucznej atmosfery. W książce znajdziecie duży zbiór ćwiczeń i zabaw, które można wykorzystać w różnych sytuacjach.

Poradnik jest niezwykle praktyczny. Jego niewątpliwą zaletą jest przystępny język i lekka forma. Metody i narzędzia zaproponowane przez autora są nieskomplikowane i w naturalny sposób angażują dziecko. To książka, która pomaga dzieciom i opiekunom. Tłumaczy oraz wspiera. Zachęca, aby nie chować lęków do szafy, lecz stawić im czoła. Pozwala spojrzeć na strach dziecka z innej perspektywy oraz daje proste narzędzia do rozprawienia się z nim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here