„Jak lepiej myśleć” Christel Petitcollin

Kilka miesięcy temu recenzowałam bestseller „Jak mniej myśleć”. Autorka Christel Petitcollin opowiada w nim o ludziach nadwydajnych mentalnie. Książka przez wiele osób postrzegana jest jako rewolucyjna i przełomowa.

Po publikacji tytułu autorka otrzymała od czytelników wiele listów z prośbą o rozwinięcie tematu oraz wskazówki, które pomogą osobom analizującym bez końca w codziennym funkcjonowaniu. Odpowiedzią na powyższe prośby jest kolejna praca autorki zatytułowana „Jak lepiej myśleć”.

Tym razem książka skierowana jest bezpośrednio do osób nadwydajnych mentalnie. Petitcollin zachęca w niej do pracy nad sobą i pokazuje jak doskonalić umysł. Zachęca do przeorganizowania przestrzeni wokół siebie, aby ograniczyć zbędne bodźce i poczuć się bezpiecznie. Autorka wskazuje nadwydajnym jak lepiej funkcjonować w pracy, w domu oraz w społeczeństwie. Petitcollin przestrzega również przed wahadłami, czyli osobami karmiącymi się energią innych. Zdaniem autorki osoby analizujące bez końca stanowią mniejszość, która dla swojego dobra powinna dostosować się do ogółu społeczeństwa.

Książka „Jak mniej myśleć” prezentuje teorię Petitcollin na temat osób nadwydajnych mentalnie, opisuje ich cechy charakterystyczne i sposób myślenia. „Jak lepiej myśleć” jest kontynuacją oraz rozwinięciem pierwszego tomu.

Obie propozycje gorąco polecam szczególnie tym, którzy zaliczają się do grona osób wysoko wrażliwych. To propozycja, która zachęca do lepszego poznania siebie, swoich potrzeb i możliwości. Wskazuje jak poprawić codzienne funkcjonowanie i odnaleźć spokój wewnętrzny.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here