,,Historia kolorów” Clive Gifford

Wzrok jest najważniejszym spośród zmysłów. Za jego pośrednictwem do mózgu dociera aż 80% spośród wszystkich bodźców. Dzięki niemu możemy cieszyć się pięknem przyrody i sztuki. Zmysł wzroku pozwala także rozróżniać barwy oraz ich odcienie.

Mnogość kolorów stała się inspiracją dla Clive’a Gifforda do stworzenia niezwykłej książki, w której opowiada o barwach na przestrzeni dziejów człowieka. Autor przybliża czytelnikom jak powstały poszczególne kolory, kto je wynalazł oraz czemu zawdzięczają swoją nazwę. Z książki dowiemy się jakie zastosowania miały poszczególne odcienie i gdzie były popularne. Poznamy także znanych malarzy, którzy chętnie z nich korzystali. 

Motyw przewodni książki został ujęty w sposób nietuzinkowy i wielowymiarowy. Historia kolorów z pewnością zaciekawi i zaskoczy nie tylko młodych czytelników. Książka dostarcza wiedzy o kolorach oraz informacje z wielu różnych dziedzin.

Warto również wspomnieć, że omawiana propozycja została ładnie wydana. Oprawa jest twarda, solidna a papier ma dobrą jakość. „Historia kolorów” zawiera także dużą ilość barwnych ilustracji, które są nowoczesne, przyjemne dla oka.

Propozycja Clive’a Gifforda sprawdzi się jako prezent dla młodych miłośników sztuki.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here