„Vademecum przetrwania. Jak wyjść cało z kataklizmu, katastrofy i konfliktu” Piotr Czuryłło

7

„Vademecum przetrwania. Jak wyjść cało z kataklizmu, katastrofy i konfliktu” to propozycja, która odpowiada na wiele kluczowych pytań dotyczących surwiwalu i preppingu.

Autor książki Piotr Czuryłło opisuje w niej, dlaczego został prepperem. Konfrontuje czytelnika z rzeczywistością, w której kataklizmy czy katastrofy są realne i mogą dotknąć każdego. Czuryłło uważa, że uzależniliśmy się od technologii i zasilania. Bez nich jesteśmy bezbronni. Autor wskazuje czytelnikowi jak zapanować nad własnym ciałem i stawić czoła ekstremalnym sytuacjom. W swojej książce krok po kroku przeprowadza nas przez kolejne etapy preppingu. Pokazuje jakie umiejętności i wiedzę musimy posiąść, aby stać się zaradnymi w obliczu zaskakującej i trudnej sytuacji.

W kolejnych rozdziałach przeczytamy o tym, jak pozyskać i zmagazynować wodę w terenie, jak polować, obrabiać i przechowywać żywność, a także jak rozpalić ogień czy zbudować szałas. Dowiemy się także jak stworzyć z naszego domu twierdzę oraz poradzić sobie z zakażeniem czy hipotermią.

„Vademecum przetrwania. Jak wyjść cało z kataklizmu, katastrofy i konfliktu” to prawdziwa skarbnica wiedzy i ciekawostek, która z pewnością zaskoczy niejednego czytelnika.  Książka jest niezwykle wciągająca a sposób przekazania wiedzy intrygujący. Czuryłło uchyla niejako drzwi do swojego świata, dzieląc się z czytelnikiem swoją wiedzą i umiejętnościami. Motywuje i zachęca do podążania za nim. Mamy wrażenie, że jesteśmy z autorem w lesie i budujemy z nim szałas czy zdobywamy pokarm. Całość ubarwiają liczne fotografie oraz anegdotki z życia autora.

Warto wspomnieć również o samym wydaniu książki, które jest naprawdę imponujące. Publikacja ma twardą oprawę, dobrej jakości papier oraz 288 stron.

Gorąco polecam tę zaskakującą propozycję, myślę, że spodoba się wielu czytelnikom bez względu na wiek oraz płeć.

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here