„Tajemnica srebra” Martin Widmark

10

Seria książek Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai cieszy się od wielu lat niesłabnącą popularnością. Każdy kolejny tom dostarcza czytelnikom przyjemnej rozrywki oraz wywołuje wypieki na twarzy.

Tytułowi bohaterowie chodzą do tej samej klasy. W wolnych chwilach prowadzą w miasteczku Valleby małe biuro detektywistyczne. Mimo iż miejscowość jest niewielka, stale się tam coś dzieje. Maja i Lasse mają więc pełne ręce roboty i co rusz rozwiązują nowe zagadki kryminalne. W najnowszej części Tajemnica srebraMaja i Lasse pomagają rozwikłać sprawę tajemniczego zniknięcia kaloszy pastora. Niespodziewanie okazuje się, że skradzione buty powiązane z wykopaliskami archeologicznymi prowadzonymi w mieście. Kto stoi za kradzieżą kaloszy? Co łączy je z wykopaliskami? Zagadkę z pewnością wyjaśnią sympatyczni bohaterowie.

Książka spodoba się czytelnikom lubiącym wcielać się w role detektywów. Jest napisana w sposób prosty, jednocześnie wciągający. Trzyma w napięciu do ostatniej strony. Autor Martin Widmark zadbał, aby zakończenie książki było oryginalne i zaskakujące. Duża czcionka oraz liczne kolorowe ilustracje sprawiają, że propozycja ta doskonale nada się dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać.

„Tajemnica srebra”
tekst: Martin Widmark
ilustracje: Helena Willis
tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Zakamarki 2019

10 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here