„Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci?” Małgorzata Stańczyk

1

Rewelacyjna propozycja Małgorzaty Stańczyk „Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci?” to prawdziwy must have dla wszystkich posiadających co najmniej dwoje dzieci.

Książka została napisana w duchu rodzicielstwa bliskości. O tej fantastycznej koncepcji  możecie przeczytać więcej w „Dziecko z bliska” Agnieszki Stein.  Kto jeszcze nie zna tego tytułu, musi koniecznie nadrobić zaległości.

Wróćmy jednak do omawianej propozycji. Małgorzata Stańczyk zbudowała w swojej książce atmosferę ciepłą i przyjazną każdemu rodzicowi. Posługuje się językiem pozbawionym zbędnego patosu czy filozofowania. Nie moralizuje, nie daje również gotowych rozwiązań. Autorka pełni niejako rolę bardziej doświadczonej przyjaciółki (posiada troje dzieci), która w nienachalny sposób udziela czytelnikowi cennych wskazówek oraz skłania do refleksji.

W książce przeczytacie jak przygotować dziecko na przyjście na świat nowego członka rodziny, w jakich sytuacja interweniować w relacje między rodzeństwem, co utrudnia budowanie więzi między dziećmi oraz jak poukładać relacje w rodzinie.

„Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci?” to wciągająca lektura, do której z pewnością będę wracała. Daje rodzicom wsparcie, siłę, a także inspiruje.

Gorąco polecam.

1 KOMENTARZ

  1. Greetings from Carolina! I’m bored to death at work so I
    decided to browse your blog on my iphone during lunch break.
    I really like the information you provide here and can’t wait to take a look when I get home.
    I’m shocked at how quick your blog loaded on my
    mobile .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, very good site!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here