„Pięć głębokich oddechów” Genevieve von Lob

9

Rola rodzica to jedno z najtrudniejszych wyzwań, z jakim przychodzi nam się zmierzyć w dorosłym życiu. We współczesnych czasach rodzicielstwo coraz częściej przybiera formę rywalizacji. Stale jesteśmy porównywani, oceniani i krytykowani. Sprawia to, że jako matki i ojcowie niejednokrotnie czujemy się przytłoczeni i zagubieni.  

Przyjacielską dłoń podaje nam Genevieve von Lob. W swojej książce Pięć głębokich oddechów zachęca, abyśmy zajrzeli w głąb siebie i uwierzyli w swoje kompetencje. Podkreśla, że rodzicielska intuicja dobrze nam podpowiada i należy jej zaufać. Autorka przypomina, że nie ma rodziców idealnych, wszyscy popełniamy błędy. Nakłania, abyśmy mieli dla siebie więcej wyrozumiałości.  

Pięć głębokich oddechówdziała jak balsam na napięte do granic wytrzymałości rodzicielskie nerwy. Uspokaja, pozwala nabrać dystansu, daje rodzicom wsparcie i siłę. Uczy jak przestać się martwić przyszłością oraz błędnie podjętymi decyzjami.

W tej inspirującej książce przeczytacie o przyczynach kryzysów domowych oraz o tym, jak zrozumieć emocje dziecka i znaleźć z nim porozumienie. Autorka podpowiada czytelnikom, jak zmiana małych nawyków może odmienić ich życie. Uczy także zastosowania mindfullnes w praktyce. 

Dla kogo jest ta książka? Polecam ją wszystkim rodzicom, a szczególnie tym, którzy zastanawiają się, czy są wystarczająco dobrzy. Warto ją przeczytać, a następnie polecić przyjaciołom.

9 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here