„Misia i Kostek” Anna Höglund

0

Wydawnictwo Zakamarki zdążyło nas przyzwyczaić, że ich książki są nietuzinkowe i zapadają w pamięć na długo. Tak jest i tym razem. 

„Misia i Kostek” to propozycja autorstwa Anny Höglund, której twórczość mogliśmy poznać między innymi dzięki fenomenalnej książce „O tym można rozmawiać tylko z królikami”. Höglund podejmuje tematy trudne, jednak potrafi im nadać nieskomplikowaną formę. Zmusza do refleksji i zadumy nie tylko młodych, ale także dorosłych czytelników.

Misia i Kostek to para niedźwiadków, które łączy bliska więź. Wiodą spokojne życie wypełnione rutyną. Pewnego dnia Kostek nie zważając na Misię, postanawia wyruszyć na samotną wyprawę. Jak zniesie rozłąkę jego druga połówka? Jak skończy się ta historia?

Książka porusza wiele trudnych kwestii związanych z relacjami między dwojgiem ludzi. Mówi o potrzebie realizowania swoich marzeń, rozłące oraz trudnych emocjach. Całość dopełniają minimalistyczne ilustracje narysowane prostą kreską, pokolorowane niewielką ilością barw.

„Misia i Kostek” to mała perełka, którą polecam dzieciom powyżej 6 lat. Dla wszystkich miłośników szwedzkich książek to pozycja obowiązkowa.

„Misia i Kostek”
tekst: Anna Höglund
ilustracje: Anna Höglund
tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Zakamarki 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here