„Wieczór gwiazdkowy na placu budowy” Sherri Duskey Rinker

0

Fabuła książki „Wieczór gwiazdkowy na placu budowy” znakomicie wpasuje się w klimat nadchodzących świąt. To tytuł, na który warto zwrócić uwagę.

Historia jest klimatyczna i bardzo prosta, skierowana do najmłodszych czytelników. Treść książki ma postać rymowaną, łatwo wpadającą w ucho. Przekład z oryginału stworzyła Joanna Wajs.

Zbliża się Boże Narodzenie. Na placu budowy praca wre. Koparka, betoniarka, dźwig oraz inne ogromne maszyny mają pełne ręce roboty. Spieszą się, aby ukończyć budowę nowego domu przed nastaniem świąt. Po wykonaniu zadania każdy bohater otrzymuje wyjątkowy prezent. Akcja książki stopniowo wycisza się. Na końcu samochody zasypiają, dlatego tytuł ten sprawdzi się do czytania przed snem.

„Wieczór gwiazdkowy na placu budowy” to jedna z propozycji, do których dzieci nieustannie chcą wracać. Od kiedy ta książka zagościła w naszym domu, czytamy ją codziennie. Mało tego, po zakończonej lekturze zawsze słychać głos, aby przeczytać ją jeszcze raz. Na szczęście propozycja ta jest sprawnie napisana, rymy są niebanalne, więc czytanie jej po kilka razy dziennie nie męczy dorosłego. 

Rysunki stworzone przez AG Forda cechuje prosta kreska i geometryczne kształty. Postacie są sympatyczne i uśmiechnięte. Całość jest kolorowa i przyjemna dla oka. 

Książeczka znakomicie sprawdzi się jako prezent nie tylko z okazji świąt. Polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here