Nowości od Naszej Księgarni

0

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli zastanawiacie się, jaki prezent sprawić dzieciom pod choinkę to podpowiadamy, że książki są zawsze strzałem w dziesiątkę. To prezent łączący przyjemne z pożytecznym. Bawią, a zarazem uczą, uprzyjemniają czas oraz rozwijają.

Prezentujemy trzy nowości od Naszej Księgarni, które z pewnością sprawdzą się w roli prezentu dla młodszych członków rodziny.

Dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat polecamy najnowszy tom znakomitej serii Opowiem ci, mamo. Tym razem Marcin Brykczyński i Artur Nowicki przybliżą nam temat jednośladów.

Opowiem ci mamo, co jeździ na dwóch kółkach” ma formę obrazkową, tekstu jest tutaj niewiele. 

Wspólnie z głównymi bohaterami Motorynką oraz rowerem Romkiem odwiedzimy muzeum rowerów, Amsterdam, wyruszamy do Indii oraz na targi motocyklowe. Weźmiemy udział w rajdzie rowerowym, a także zasiądziemy na trybunie wyścigu motocykli na żużlu. Jednym słowem będzie się działo.

Poszczególne rozkładówki zawierają dużą ilość szczegółów, są wesołe i kolorowe. Dodatkowo młody czytelnik znajdzie w książce zgadywanki oraz grę planszową.

„Opowiem ci mamo, co jeździ na dwóch kółkach” to prawdziwy must have dla wszystkich fanów jednośladów.

Niezwykła księga owadów” przykuwa uwagę czytelnika od pierwszego spojrzenia. Książka ma duży format (270 x 370 mm) i solidną, twardą oprawę. W środku znajdziemy wyjątkowe ilustracje, które stworzyła Medy Oberendorff. Patrząc na rysunki, mamy wrażenie, że są to fotografie, owady wyglądają bowiem jak żywe. Ukazuje to niebywały kunszt ilustratorki i nadaje całej książce artystyczny charakter.

Układ graficzny tej propozycji jest dość nietypowy, dopracowany w każdym detalu. 

Autor postanowił wybrać przedstawicieli owadów, którzy zadziwią i zaskoczą każdego czytelnika. Jeśli chcecie poznać największe owady na świecie, dowiedzieć się, dlaczego mucha plujka pomaga policji oraz jak to się dzieje, że robaczki świętojańskie świecą, to koniecznie musicie mieć tę książkę.

Niezwykła księga owadów” to skarbnica wiedzy oraz nietuzinkowych ciekawostek podanych w sposób niezwykle wciągający i dowcipny. 


„Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody” Iris Gottlieb to z kolei propozycja dla młodszych dzieci chodzących już do szkoły.

Książka zawiera informacje z różnych działów nauki: biologii, fizyki, chemii, geografii i astronomii. Autorka wyjaśnia procesy, mechanizmy oraz prawa, które otaczają nas na co dzień.

Lektura tego tytułu nie należy do najłatwiejszych, autorka nie stroni bowiem od tematów trudnych, które nie często poruszane są w książkach dla dzieci. „Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody” wyjaśnia między innymi pojęcie widma elektromagnetycznego, datowania radiowęglowego, fotosyntezy czy doboru naturalnego. Iris Gottlieb zadbała, aby poruszane tematy opisać w telegraficznym skrócie i możliwie prostym językiem. W książce znajdziemy oczywiście i prostsze wiadomości oraz wiele ciekawostek dotyczących świata roślin i zwierząt.

Strona graficzna książki niezwykle pasuje do jej treści. Jest pozbawiona zbędnych szczegółów, prosta, a zarazem wyrazista. To ciekawa propozycja dla bardziej wymagających czytelników.

Wszystkie trzy tytuły gorąco polecamy.

Jeśli chcecie zajrzeć do wnętrza książek to koniecznie odwiedźcie stronę Naszej Księgarni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here