„Lombard. Życie pod zastaw” recenzja gry planszowej

0

„Lombard. Życie pod zastaw” to serial emitowany przez Telewizję Puls cieszący się niemałą popularnością. Wszystkich fanów tego programu z pewnością ucieszy fakt, że firma Alexander we współpracy z Telewizją Puls wydała grę planszową o tym samy tytule.

Gracze wcielają się w rolę pracowników pana Kazimierza Barskiego, czyli serialowego właściciela lombardu. Rywalizują ze sobą o jego względy, chcąc pomnożyć własny kapitał i uzyskać jak najlepsze wyniki. Uczestnicy zabawy starają się kupić przynoszone do lombardu przedmioty  po jak najniższej cenie, a następnie sprzedać je z jak największym zyskiem. Rozgrywkę wygrywa gracz, który po zakończeniu będzie posiadał najwięcej gotówki.

W zabawie może wziąć udział od dwóch do sześciu graczy. Uczestnicy zabawy mogą zadecydować, jak długa będzie rozgrywka. Na planszy rozrysowano maksymalnie 4 tygodnie. Zabawę można zakończyć po ukończeniu dowolnej liczby tygodni. 

Gra zawiera wiele ciekawych komponentów: pionki, planszę, karty, różnokolorowe kostki, banknoty, czeki oraz notes. Pudełko jest solidne, a dołączona wypraska dobrze dostosowana do zawartości, co ułatwia przechowywanie komponentów. 

Rozgrywka jest wciągająca i dostarcza wielu emocji. Między graczami dochodzi do wielu interakcji. Przygotowanie do gry jest proste i szybkie. Planszówka jest mało skomplikowana, jej zasady łatwo wyjaśnić nowym graczom. Do gry dołączono czytelną instrukcję. 

„Lombard. Życie pod zastaw” to gra ekonomiczna, która sprawdzi się podczas rodzinnego spotkania lub imprezy. Zapewnia dawkę humoru oraz rozrywkę na długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here