„Ucieczka z Lochu” gra dla całej rodziny

0

Wciel się w średniowiecznego rycerza i spróbuj wydostać się z labiryntu.

„Ucieczka z Lochu” to klimatyczna gra familijna przenosząca uczestników zabawy w czasy średniowiecza. Gracze wcielają się w role rycerzy zamkniętych w podziemiach zamku. Wygrywa osoba, której najszybciej uda się wydostać z labiryntu.

„Ucieczka z Lochu” łączy elementy gry karcianej z planszówką tworzoną za pomocą kafelków. Przy każdej rozgrywce plansza wygląda inaczej. W pudełku znajdziemy 6 pionków, 40 kartonowych kafelków z drzwiami oraz 55 kart. Kartoniki z drzwiami układamy obok siebie tworząc prostokąt 5×8 lub kwadrat 6×6, w zależności od tego, ile osób bierze udział w rozgrywce. Każdy z graczy otrzymuje 4 karty. Zadaniem gracza jest jak najszybsze przedostanie się na drugą stronę planszy. Tura gracza polega na dobraniu karty, wykonaniu akcji oraz ruchu pionkiem. Dzięki kartom możemy otwierać wybrane drzwi lub je zamykać, ułatwiając sobie przejście planszy i utrudniając wykonanie ruchu rywalom.

W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 4 graczy, którzy mają co najmniej 8 lat. Przy pełnej, czteroosobowej obsadzie częściej dochodzi do interakcji między graczami. Rozgrywce towarzyszy wtedy większa dynamika i emocje.

Gra zamknięta jest w małe, poręczne pudełko, które sprawdzi się podczas wyjazdów. Jest także łatwe do przechowywania. Grafika zdobiąca pionki, karty oraz kafelki jest ładna, kolorowa i czytelna.

Gra ma proste zasady, które można szybko przekazać nowym graczom. Instrukcja dołączona do „Ucieczki z Lochu” jest krótka, przejrzysta, napisana zrozumiałym językiem.

Gra jest bardzo przyjemna, spodoba się zarówno starszym, jak i młodszym graczom. To typ planszówki, w której dorośli nie muszą dawać forów dzieciom. Bez względu na wiek uczestników zabawy wszyscy są sobie równi. Duże znaczenie dla przebiegu rozgrywki ma bowiem losowość, to jakie karty dostaniemy oraz jakie symbole ukryte są pod wybranymi przez nas kafelkami.

„Ucieczka z Lochu” to nieskomplikowana i ciekawa gra. Polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here