„Szalone balony” dynamiczna karcianka dla dzieci

0

Alexander od ponad 40 lat produkuje gry planszowe i edukacyjne dla dzieci. Jednym z tytułów wydanych przez wspomnianą firmę jest gra „Szalone balony”.

To dynamiczna karcianka posiadająca proste do opanowania zasady. W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 4 osób. Wygrywa gracz, który zbierze największą liczbę kart.
W pudełku znajdziemy 54 karty, na których widnieją różnokolorowe balony oraz 5 drewnianych żetonów w różnych kolorach.

Jak wygląda przebieg gry? Gracze rozdają pomiędzy siebie wszystkie karty. W talii umieszczono 14 kart akcji. Gracze wykładają na stół po jednej karcie, jeśli odkryta zostanie karta akcji, muszą szybko policzyć wszystkie balony oraz złapać żeton odpowiadający kolorem jak największej lub jak najmniejszej liczbie balonów. Osoba, która wykona zadanie najszybciej, zabiera karty ze stołu.

Aby rozgrywka między graczami była wyrównana, niezbędna jest umiejętność sprawnego liczenia. W zabawie mogą wziąć udział dzieci, które nie opanowały jeszcze zbyt dobrze prostych działań matematycznych, jednak wtedy trzeba będzie dawać im nieco fory. Gra ma walor edukacyjny. Młodzi gracze mogą przez zabawę ćwiczyć dodawanie i odejmowanie.

Zasady „Szalonych balonów” są bardzo proste, można je wyjaśnić w kilku zdaniach. Do gry dołączono krótką i czytelną instrukcję.

Karcianka posiada poręczne, solidnie wykonane pudełko. Opakowanie jest niewielkie. Karty są wykonane z dość cienkiej tektury. Szata graficzna gry jest prosta, kolorowa. Balony mają śmieszne miny symbolizujące różne emocje. Odczytywanie ich może stanowić dodatkowy element zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here