„Kropka w kropkę” gra dla dzieci

0

Gry planszowe to nie tylko rozrywka i pomysł na miłe spędzenie wolnego czasu. Granie w planszówki to także trening dla naszego mózgu, rozwijający spostrzegawczość, koncentrację oraz cierpliwość. Poprzez zabawę dzieci uczą się radzenia sobie z małymi porażkami oraz zasad fair play.

Zalety gier planszowych można długo wymieniać. Nie traćmy na to jednak więcej czasu. Zagrajmy. Tym razem chciałabym opowiedzieć o grze „Kropka w kropkę” wydanej przez firmę Alexander. W kartonowym opakowaniu znajdziemy 2 kolorowe kości , klepsydrę, 10 dwustronnych plansz z piktogramami, 54 kart z piktogramami oraz 50 kolorowych żetonów. Klepsydra jest jak zawsze ulubionym elementem dzieci. To zadziwiające ile zastosowań dla niej potrafią znaleźć.

Celem rozgrywki jest odnalezienie na planszy rysunków odpowiadających grafikom na wylosowanych kartach. Wygrywa gracz, który odnajdzie najwięcej piktogramów. Zadanie jest proste jednak presja czasu i duch rywalizacji, sprawia, że nie potrafimy odnaleźć poszukiwanego rysunku. Rozgrywce towarzyszą więc spore emocje. Planszówka angażuje wszystkich graczy. Uczestnicy zabawy muszą być skoncentrowani, wykazać się refleksem i spostrzegawczością.

Plusem tego tytułu jest fakt, że wszyscy gracze uczestniczą w zabawie równocześnie. Zwłaszcza młodsze dzieci nie lubią czekać na swoją turę. Tutaj tego problemu nie ma.

W „Kropka w kropkę” mogą zagrać osoby posiadające co najmniej 5 lat. Plansze są uniwersalne i można je wykorzystać do zabawy również z młodszymi dziećmi. Oczywiście wtedy zasady zabawy trzeba zmodyfikować i dostosować do wieku maluchów. Plansze są wykonane z lakierowanego grubego kartonu, odpornego na zachlapanie i zabrudzenia. Karty są dość cienkie, nie zostały pokryte lakierem, dlatego warto na nie ciut bardziej uważać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here