Gra dla młodych poszukiwaczy skarbów

0

„Bursztynowa komnata” to gra wyścigowa, w której gracze wcielają się w poszukiwaczy skarbu ukrytego podczas II wojny światowej. Na uczestników wyprawy czekają pułapki oraz zadania do wykonania. 

Celem rozgrywki jest jak najszybsze dotarcie do mety, a tym samym odnalezienie ukrytej Bursztynowej Komnaty. Gra łączy ze sobą elementy karcianki oraz planszówki tworzonej z kafelków.

Uczestnicy zabawy mogą zadecydować czy chcą rozegrać krótszą, czy dłuższą rozgrywkę. Grę charakteryzują mało skomplikowane zasady, można je wytłumaczyć w kilka minut lub podczas trwania rozgrywki. Do „Bursztynowej komnaty” dołączona została czytelna i krótka instrukcja. Przygotowanie do gry jest proste i trwa zaledwie kilka chwil. Dwustronne kafelki układamy, tworząc ścieżkę gry.

Gracz rzuca kośćmi, ustalając tym samym o ile pól oraz w jakim kierunku musi się poruszyć. Następnie przesuwa pionka i wykonuje akcję oznaczoną na polu, na którym stanął. Gracze mogą działać kooperacyjnie lub postawić na rywalizację. Uczestnicy rozgrywki mogą doprowadzać do negatywnych interakcji, czyli wzajemnie sobie przeszkadzać i utrudniać dotarcie do mety.

„Bursztynowa Komnata” posiada duże, kartonowe pudełko. Zawartość gry – 40 planszetek, 5 kości, 6 pionków, klepsydra oraz instrukcja – mogłaby zdecydowanie zostać umieszczona w mniejszym kartoniku. Dla mnie jest to mały minus, ponieważ duże pudełko utrudnia przechowywanie gier. Gracze posiadający mniejszą kolekcję z pewnością nie zwrócą na ten fakt uwagi.

Kafelki oraz pionki zostały wykonane z twardego, grubego kartonu. Kartonowe pionki nie należą do moich ulubionych, ale to oczywiście rzecz gustu. Grafika gry jest prosta, kolorowa i czytelna.

W „Bursztynową Komnatę” może grać od 2 do 6 osób. Przy większej liczbie graczy zabawa staje się bardziej dynamiczna i nieprzewidywalna. Poszczególne rundy szybko po sobie następują, nie ma większych przestojów.

„Bursztynowa Komnata” spodoba się dzieciom lubiącym gry wyścigowe, ceniącym szybkie rozgrywki i proste zasady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here