„Bitwa na skojarzenia” gra familijna

0

„Bitwa na skojarzenia” jest wyścigową grą rodzinną dedykowaną graczom, którzy lubią ćwiczyć szare komórki i potrafią działać pod presją czasu.

Gra łączy elementy charakterystyczne dla planszówek i karcianek. W kartonowym opakowaniu znajdziemy planszę, klepsydrę, 164 karty oraz 6 pionków. Zadaniem gracza jest wymyślenie trafnego skojarzenia łączącego ilustracje znajdujące się na dwóch odkrytych kartach. Ma na to 40 sekund. Za każde zaliczone skojarzenie zdobywa punkt i przesuwa swój pionek po planszy w kierunku linii mety. Presja czasu sprawia, że z pozoru banalne zadanie przysparza graczom nie lada kłopotu. Język ciągle się plącze i trudno zebrać myśli. Rozgrywce towarzyszą duże emocje i nieustanne wybuchy śmiechu.

 

Planszówka jest łatwa do opanowania. W rzeczowej i krótkiej instrukcji opisano trzy możliwe warianty gry, które urozmaicają rozgrywkę.

Dzieci podczas rozgrywki ćwiczą koncentrację, pobudzają swoją kreatywność oraz wyobraźnię. Gra zapewnia dobrą zabawę i przyjemnie spędzony czas.

Wszystkie komponenty gry są solidnie wykonane. Karty mogłyby być trochę bardziej sztywne. Grafika zdobiąca plansze oraz rewers kart jest przyjemna dla oka, kolorowa, z pewnością spodoba się dzieciom.

„Bitwa na skojarzenia” dedykowana jest dla graczy od 8 lat. W zabawie może wziąć udział od 2 do 6 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here