„Ale kosmos!” Stuart Clark

0

Stuart Clark jest mistrzem lekkiego pióra. Ten brytyjski astrofizyk w swojej książce „Ale kosmos!” pisze o astronomii i astrofizyce w sposób lekki, przystępny i ciekawy.

Tę propozycję aż chce się czytać i trudno się od niej oderwać. Treść książki podzielona została na dziesięć rozdziałów, z których każdy opowiada o innym zagadnieniu. Autor porusza tematy obejmujące zarówno historię badań nad kosmosem, jak i najnowsze prace naukowe. W książce znajdziemy informacje na temat czarnych dziur, wielkiego wybuchu i badań nad Układem Słonecznym. Przeczytamy o wpływie Einsteina, Halleya, Hubble’a i Newtona na kształt dzisiejszej nauki.

Clark przekazuje czytelnikowi ogromną ilość wiedzy. Jednocześnie stawia obok niektórych teorii znaki zapytania. Zastanawia się, czy nie powinny zostać napisane od nowa.

Sięgając po tę propozycję, warto mieć podstawową wiedzę na temat omawianych zagadnień. W przeciwnym wypadku duża ilość informacji zawartej w książce może być nieco przytłaczająca.

„Ale kosmos!” to przykuwająca uwagę książka popularnonaukowa, która z pewnością zaspokoi ciekawość niejednego fana kosmosu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here