„Sprint” kooperacyjna gra wyścigowa

0

„Sprint” to gra wyścigowa łącząca elementy karcianki i planszówki. To propozycja familijna, bardzo prosta, w którą mogą zagrać już sześciolatki.

Instrukcja dołączona do gry jest mała i nie przypadła mi do gustu. Wydawnictwo FoxGames zamieściło jednak na swojej stronie instrukcję wideo. Film jest rzeczowy i krótki. Łatwo zrozumieć z niego zasady rozgrywki.

„Sprint” to gra kooperacyjna, w której uczestnicy występują przeciwko grze. Można ją więc polecić dzieciom, którym trudno pogodzić się z porażką. Tematyka gry związana jest z wyścigiem. Na linii startu spotykają się żółw i zając, którzy chcą przekonać się, kto pierwszy dotrze do mety. Gracze wcielają się w postać spokojnego żółwia. Stają w szranki z zarozumiałym zającem, symbolizującym przeciwnika. W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 4 osób.

Mechanika gry jest dość nietypowa. Runda jest dwuetapowa. Najpierw gracz musi chwycić do ręki określoną liczbę kart. Następnie przesuwa żółwia o ilość zdobytych w rundzie punktów. Ilość punktów uzależniona jest od tego, jak dobrze udało nam się oszacować liczbę kart, które podnieśliśmy z talii.

Gracze poza dobrą zabawą ćwiczą także podstawowe umiejętności matematyczne. W grze przewidziano wariant dający możliwość dostosowania trudności rozgrywki do wieku najmłodszych uczestników.

Niewątpliwą zaletą „Sprint” jest jej mały, kieszonkowy format. Dzięki czemu nie zajmuje w domu wiele miejsca i łatwo zabrać ją na wyjazdy. Całość jest solidnie wykonana. Rysunki, które zdobią plansze oraz karty są kolorowe, przyjemne dla oka.

„Sprint” z pewnością spodoba się graczom, którzy lubią szybkie rozgrywki i bardzo proste zasady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here