„Obłędny Rycerz” gra planszowa

0

„Obłędny Rycerz” to gra osadzona w tematyce walki dobra ze złem. Gracze wcielają się w pomocników Obłędnego Rycerza i wspólnie z nim wyruszają na ratunek porwanej księżniczce. W tym celu przemierzamy 20 map w 4 różnych światach.

Obłędny Rycerz” łączy w sobie elementy gry kooperacyjnej oraz zręcznościowej. Zadaniem graczy jest odpowiednie manewrowanie dźwigniami, które unoszą planszę. Dzięki temu zabiegowi figurka Obłędnego Rycerza umieszczona na obrotowej kulce zostaje wprawiona w ruch. Każda z plansz ma wyznaczoną trasę, którą ma pokonać bohater. Część map zawiera dodatkowe zadania do wykonania. Stopień trudności gry rośnie wraz z każdym kolejnym poziomem. Początkowo poruszanie figurką w określonym kierunku może wydawać się nieco trudne, zwłaszcza przy udziale młodszych graczy. Jednak po kilku chwilach dzieci nabierają większej wprawy. 

W grze może wziąć udział od 1 do 4 graczy. Jak skaluje się gra? Im mniejsza liczba osób tym zabawa staje się bardziej spokojna i przewidywalna. Przy pełnej, 4-osobowej obsadzie do rozgrywki wkrada się większy chaos i dynamika. Bez względu na ilość graczy planszówka gwarantuje dobrą zabawę.

W „Obłędnym Rycerzu” przewidziano kilka wariantów dotyczących długości rozgrywki oraz poziomu jej trudności. Do wyboru mamy Małą lub Wielką Wyprawę. Przy pierwszej wersji pokonujemy 5 map w jednym wybranym świecie. Wielka Wyprawa to wyzwanie trudniejsze, a zarazem dłuższe, tutaj przemierzamy 20 map w 4 różnych światach. 

Zasady gry są bardzo proste, można je wytłumaczyć nowym graczom w kilka minut. Instrukcja zmieściła się na jednej kartce. Podczas rozgrywek gracze mają możliwość ćwiczenia sprawności manualnej, koordynacji, a także umiejętności komunikacyjnych.

Niewątpliwym plusem „Obłędnego Rycerza” jest ciekawy pomysł oraz przyjemna, kolorowa grafika. Wszyscy gracze uczestniczą równocześnie w rozgrywce. Stanowi to zaletę zwłaszcza przy grze z dziećmi. Żaden z graczy nie nudzi się, czekając na swoją kolej. Gra mocno angażuje. Zakończenie misji sukcesem możliwe jest jedynie przy pełnej kooperacji całego zespołu. Plusem „Obłędnego Rycerza” jest także szybkie i proste przygotowanie planszy do gry.

Polecam.

Dodatkowe informacji na temat gry znajdziecie na stronie FoxGames.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here