Nowości wydawnicze Naszej Księgarni

0

Prezentuję dwie nowości wydawnicze od Naszej Księgarni. Pierwsza z nich opowiada o dwóch chochlikach. W drugiej znajdziecie wyjątkowe ilustracje.

Czy słyszeliście kiedyś o chochlikach? Te sympatyczne stworki mieszkają w lesie i uwielbiają psocić. Wojciech Widłak w swojej książce „Figiel i Psikus. Między nami chochlikami” opowiada nam o codziennym życiu dwóch chochlików.

Bohaterów łączy przyjaźń. Wzajemnie się wspierają i sobie pomagają. W książce znajdziemy 5 prostych i dowcipnych opowiadań. Z uwagi na swoją krótką formę oraz dużą czcionkę historie sprawdzą się jako pierwsze teksty do samodzielnego czytania.

Książka została zilustrowana przez Elżbietę Wasiuczyńską. Rysunki zawierają niewielką ilość szczegółów, są barwne i przyjemne dla oka.

W książce „Mały atlas zwierzaków” Ewa i Paweł Pawlakowie opowiadają czytelnikowi o zwierzętach, które napotkali w swoim ogrodzie oraz jego sąsiedztwie. Swoje wspomnienia wzbogacili o ciekawostki na temat poszczególnych gatunków. Warstwy tekstowej jest tutaj niewiele, to raczej książka obrazkowa. Piękno i wyjątkowość zwierząt została uchwycona w niezwykły sposób. Autorzy przedstawili je za pomocą różnego rodzaju technik plastycznych – rysunków, akwareli, rzeźb z masy papierowej czy kolaży z tkanin. W każdej pracy widać kunszt oraz artystyczną duszę tej pary ilustratorów. 

Tytuł ten można polecić małym odkrywcom przyrody. „Mały atlas zwierzaków” z pewnością zainspiruje niejedno dziecko do stworzenia własnego pamiętnika dokumentującego wspomnienia z wakacji lub innej wyprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here