Klimatyczna gra nie tylko na na Halloween

0

„Komnata strachu” to gra karciana stworzona przez Davida Wanga, która doskonale wpisuje się w klimat nadchodzącego Halloween. Z pewnością sprawdzi się jako gra imprezowa w czasie tematycznej, przebieranej zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Za oprawę graficzną „Komnaty strachu” odpowiada znany i ceniony polski ilustrator Maciej Szymanowicz. Rysunki przedstawiają duchy, pająki i czaszki. Grafiki są ciekawym połączeniem bajkowych postaci z mrocznym klimatem. Ja oceniam je pozytywnie, są ładne, kolorowe i zabawne.

W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 4 graczy, mających co najmniej 6 lat. W zależności od ilości osób charakter gry nieco się zmienia.

W pudełku znajdziemy 55 kart, 20 żetonów strachów oraz włącznik światła. Każdy z graczy otrzymuje po 5 żetonów, zestawy dla każdego uczestnika są identyczne. Karty ustawiamy w 3 stosy. Podczas rundy odkrywamy 3 karty, na których widnieją wizerunki strachów lub specjalne ilustracje. Zadaniem graczy jest jak najszybsze zareagowanie na odkryte karty. W zależności od tego, co na nich widnieje, uczestnicy zabawy muszą wybrać właściwe strachy ze swoich zestawów, a następnie zapalić światło. Zwycięzcą zostanie osoba, która wygrała największą ilość rund, a tym samym stała się posiadaczem największej liczby kart.

Gra jest bardzo przyjemna. Rozgrywki są szybkie i dynamiczne, towarzyszą im śmiechy oraz duże emocje. Gracze muszą wytężyć pamięć, wykazać się spostrzegawczością i refleksem. Zasady nie są skomplikowane, można je poznać w kilku minut.

Do gry dołączono krótka i czytelną instrukcję, w której opisano przykładowe rundy.

Karciana spakowana jest w małe poręczne pudełko, dzięki temu zajmuje mało miejsca, łatwo ją przechowywać lub zabrać ze sobą.

Więcej informacji na temat „Komnaty strachu” znajdziecie na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here