„Bez parabenów” Beatrice Mautino

0

Bez parabenów” to lektura obowiązkowa nie tylko dla kosmetykomaniaczek, lecz także dla wszystkich tych, którzy chcą być świadomymi konsumentami.

Od wielu lat trwa trend na kosmetyki ekologiczne, pozbawione parabenów, slsów czy alkoholu. Czy mamy jednak świadomość czym te składniki są zastępowane i jaki mają wpływ na nasze zdrowie? Czy są one „zdrowsze” niż cieszące się nie najlepszą sławą parabeny?

Autorka książki Bez parabenów” Beatrice Mautino z wykształcenia jest biotechnologiem przemysłu, posiada także doktorat z neurologii. Mautino przygląda się kosmetykom z bliska, prześwietla ich składy, a także przybliża wyniki badań naukowych na ich temat. Wyposaża czytelnika w wiedzę dotyczącą tego, czym są parabeny i czy należy się ich obawiać. Opisuje, jak wyglądają małe oszustwa stosowane przez koncerny kosmetyczne w reklamach swoich produktów. Autorka wskazuje, w których krajach testowanie kosmetyków na zwierzętach jest legalne, a gdzie zostało prawnie zabronione. W książce znajdziecie także odpowiedź na pytanie, czy cellulit oraz zmarszczki można zlikwidować za pomocą kremów. 

Bez parabenów” to książka, która nie jest w stanie wyczerpać tematu związanego ze składem kosmetyków. Skłaniania jednak do refleksji oraz zachęca do dalszego zgłębiania tematu.