Zajrzyj w głąb własnego ciała

0

Wydawnictwo Mamania zaprasza starszych i młodszych czytelników do podróży w głąb ludzkiego ciała. Będzie ciekawie, kolorowo i nieco artystycznie.

Jak przekazać maluchom cenną wiedzę na temat ich anatomii? Polecam książkę „Nasze ciało”. Jest znakomita, spodoba się chyba każdemu dziecku.

To tytuł skierowany do kilkulatków, treści jest tutaj niewiele. Główną rolę w książce pełnią rysunki. Ilustracje przybliżają maluchom budowę zewnętrzną człowieka, elementy jego twarzy, stóp, dłoni, ukazują także różnice w budowie chłopców i dziewczynek. Znajdziemy tu układ kostny, trawienny oraz podstawowe narządy wewnętrzne.

Z pewnością nie jest to jednak książka nudna. Strony posiadają otwory o różnych kształtach, przez które maluchy mogą wkładać paluszki. Z doświadczenia wiem, że jest to dla nich wspaniała zabawa.

Ilustracje są bardzo proste, schematyczne, pozbawione zbędnych szczegółów. Ułatwia to dziecku zrozumienie przekazywanej wiedzy oraz skupienie się na niej. Rysunki cechuje intensywna kolorystyka oraz duże poczucie humoru. Książka jest ładnie wydana, ma kartonowe, solidne strony.

Lektura tego tytułu gwarantuje dobrą zabawę.

„Anatomia. Obraz ludzkiego ciała na wyjątkowych ażurowych rycinach” to propozycja dla starszych dzieci. Ten niepowtarzalny atlas ukazuje wnętrze człowieka oraz mechanizmy w nim działające. Co odróżnia go od innych książek o podobnej tematyce? Z pewnością wyjątkowe, misternie wycięte laserem ilustracje oraz ruchome klapki. Ażurowe ryciny zawarte w książce są przepiękne, sprawiają, że tytuł ten zachwyca od pierwszego spojrzenia.

Propozycja ta posiada duży format i kartonową solidną oprawę. Strony są wykonane z grubego papieru.

Warstwa tekstowa jest bardzo treściwa, stanowi dla dziecka solidne źródło wiedzy. Trafne porównania oraz liczne ciekawostki nadają treści większej lekkości. Układ poszczególnych stron został szczegółowo przemyślany i dobrze wyważony. Czytelnik nie jest zmęczony natłokiem informacji, co czasami ma miejsce w książkach opisujących działanie ludzkiego ciała. Całość jest bardzo estetycznie skomponowana i dopracowana w każdym szczególe.

Obie propozycje gorąco polecam, sprawdzą się z pewnością w roli prezentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here