Ciekawe propozycje od Wydawnictwa Marginesy

0

Prezentujemy dwie książki od Wydawnictwa Marginesy. Pierwsza z nich to nowość, która podpowie rodzicom jak uporać się z problemami ze snem u swoich pociech. Druga propozycja nauczy nas jak wykorzystać rośliny w kuchni i domowej apteczce.

Wielu młodych rodziców boryka się z problemem niewystarczającej ilości snu. Maluchy budzą się często w nocy, uniemożliwiając opiekunom przespanie kilku godzin bez przerwy. Sama znam ten problem doskonale. Przez pierwszy rok życia mojego dziecka wstawanie kilka razy w nocy było normą. Niestety pomimo, iż dzieci rosną trudności z zasypianiem i wybudzaniem nocnym nie zawsze mijają. Tym bardziej cieszę się, że powstała w końcu polska książka, która pomoże zmęczonym rodzicom osiągnąć bardziej efektywny wypoczynek.

Autorkami poradnika są dwie lekarki Magda Kaczor i Magdalena Szczęsna. Nie dziwi więc fakt, że książka oparta jest na badaniach oraz danych naukowych. Autorki zebrały dostępną wiedzę i wzbogaciły ją o własne doświadczenia zawodowe oraz rodzinne.

Książka Sen u dzieci” stanowi bogate źródło informacji dotyczących różnych trudności sennych. Autorki omawiają temat moczenia nocnego, bezdechów oraz śmierci łóżeczkowej. Rozprawiają się także z mitami, które narosły wokół spania rodzica z dzieckiem. Podpowiadają jak rozwiązać problem kładzenia spać dzieci w różnym wieku i ograniczyć liczbę wybudzeń u niemowląt. Rodzice znajdą w książce wiele praktycznych wskazówek.

Jeśli szukacie prezentu dla młodych rodziców lub osób, które dopiero spodziewają się potomstwa, to książka ta będzie doskonałym prezentem.

Czy macie ochotę na ketchup z jarzębiny, paluszki pokrzywowe lub biszkopty z igłami świerku? Lisen Sundgren zaprasza czytelników do bliższego zapoznania się z otaczającym nas światem roślin.

„Zelnik” to książka, która zadziwia i zachwyca. Z jednej strony to przepiękny atlas roślin. Wymienione gatunki zostały szczegółowo opisane i skatalogowane. Autorka podaje w jaki sposób wykorzystać je w kuchni lub domowej apteczce, a także jak przechowywać poszczególne rośliny. Ryciny są bardzo realistyczne, zostały wykonane z dbałością o każdy element.

Z drugiej strony to dość ekscentryczna książka kucharska zawierająca przepisy na słodkości, dania główne i napoje. Potrawy te są jednak niezwykłe, bowiem pierwsze skrzypce grają w nich rośliny z łąk oraz lasów. Miłośnicy ekologicznych kosmetyków znajdą tu też coś dla siebie. Autorka podpowie jak wykonać domowy krem czy maseczkę do twarzy.

„Zielnik” to ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą spróbować ziołolecznictwa lub wykorzystać nietypowe rośliny w domowej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here