„Kociaki łobuziaki” recenzja gry

0

25 września miała miejsce premiera gry „Kociaki łobuziaki”. Planszówka ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

„Kociaki łobuziaki” to bardzo prosta, szybka gra rodzinna, która szczególnie spodoba się młodszym dzieciom. Zasady rozgrywki zostały rzeczowo przedstawione w instrukcji, pojmie już pięcioletnie dziecko.

Tematem przewodnim gry są rozbrykane kotki, które biegają po pokojach w poszukiwaniu zabawek. Dodatkowym elementem wyróżniającym tę planszówkę na tle innych są kolorowe sznurki nawinięte na tekturowe szpulki. Stanowią one nie lada atrakcję dla dzieci. Gracze przeplatają je przez kartonową planszę, oznaczając w ten sposób trasę, którą biegły koty. Zadaniem graczy jest zainteresowanie zwierzaka jak największą ilością zabawek znajdujących się na podłodze.

Uczestnicy zabawy ćwiczą sprawność manualną rąk i myślenie przestrzenne. Starsi gracze mogą analizować przebieg rozgrywki i planować ruchy. Grę kończy szybkie ćwiczenie matematyczne, czyli dodawanie punktów ze zgromadzonych żetonów.

Wszystkie elementy gry są wykonane estetycznie i solidnie.

Oceniając grę pod kątem tego, czy spodoba się młodszym dzieciom, zawsze zwracam uwagę na jej grafikę. Musi być ciekawa i kolorowa. Rysunki do omawianej planszówki stworzył znany ilustrator Maciej Szymanowicz. Grafiki tego autora są barwne, utrzymane w bajkowym klimacie. Dzieci (i dorośli) je uwielbiają.

„Kociaki łobuziaki” to gra rodzinna, której głównymi zaletami jest piękna grafika, proste zasady oraz ciekawe elementy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here