Spotkanie z Lechem Majewskim i projekcja filmu „Angelus”

0
fot. Wikimedia

W najbliższy piątek w brzezińskim MOK-u odbędzie się kolejne spotkanie z wybitną postacią ze świata kina. Gościem wieczoru będzie Lech Majewski, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, poeta, prozaik i malarz, a także reżyser teatralny i operowy.

17 maja o godz. 19 w MOK Brzezinka przy ul. Laryskiej 5 wyświetlony zostanie film „Angelus” opowiadający o dziejach zdumiewającego i niezwykłego fenomenu, jakim była janowska gmina okultystyczna, działająca na Śląsku w latach 30. oraz po wojnie. Następnie będzie można porozmawiać z Lechem Majewskim. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Majewski jest prawdziwym, autentycznym człowiekiem Renesansu. Powiedzieć o Lechu Majewskim, że jest niespokojnym duchem to mało. Majewski to człowiek, który jednego dnia realizuje w Stanach film z hollywoodzkimi gwiazdami i gawędzi ze Stanleyem Kubrickiem, by nazajutrz otworzyć wystawę swoich instalacji w katowickiej galerii, dwa dni później wydać tomik poezji w prestiżowym krakowskim wydawnictwie, a po tygodniu inscenizować operę w litewskim teatrze. Gatunkowy rozrzut, rozmach i wielowątkowość artystycznych przedsięwzięć Lecha Majewskiego robi wrażenie. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech twórczości Majewskiego jest traktowanie każdego projektu jako nowego, zupełnie odmiennego rozdziału twórczości. Każdy kolejny film tego reżysera jest zupełnie inny – Majewskiego można oskarżyć o wszystko, z wyjątkiem ulegania rutynie i pracownia według schematów.” (Filmweb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here