12. edycja Art Naif Festiwalu już w czerwcu

0
fot. Art Naif Festiwal

Już po raz dwunasty w katowickiej galerii Szyb Wilson odbędzie się jedyny w Polsce i największy w Europie międzynarodowy festiwal sztuki naiwnej. Tym razem motywem przewodnim będzie Kolumbia, ale jak zawsze zobaczymy dzieła artystów z całego świata.

– Art Naif Festiwal jest wydarzeniem cyklicznym, dzięki któremu już od ponad 10 lat postindustrialne wnętrza galerii Szyb Wilson w Katowicach zapełniają się kolorową, radosną i odświeżającą sztuką naiwną z całego świata, sztuką, płynącą „prosto z serca do serca”. W ubiegłym roku w festiwalu wzięło udział ponad 300 artystów z 45 krajów, którzy zaprezentowali około 1500 prac. Galerię Szyb Wilson odwiedziło ok. 30 tys. zwiedzających – informuje Izabela Kośmider, koordynator 12. Art Naif Festiwalu.

Uroczyste rozpoczęcie tej wyjątkowej imprezy nastąpi 7 czerwca. Podczas wernisażu będzie można nie tylko obejrzeć setek dzieł sztuki naiwnej, ale również spotkać ich twórców, którzy przyjadą do Katowic z całego świata. Będzie to więc niepowtarzalna okazja. Wieczór uświetni koncert tematyczny.

Festiwal to także wiele interesujących wydarzeń towarzyszących. – Oprócz wątku kolumbijskiego zaprezentujemy również polską rzeźbę ludową, zorganizujemy warsztaty artystyczne i edukacyjne dla dzieci oraz zaprosimy na wystawy towarzyszące w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu czy Muzeum Historii Katowic – mówi Izabela Kośmider. Nie zabraknie też corocznego święta sztuki rękodzielniczej, czyli ArtJarmarku na Nikiszowcu, który przyciąga setkę wystawców oraz rzesze odwiedzających. Można zrobić tam ciekawe zakupy, a także zobaczyć otwarty plener malarski, wziąć udział w licznych zabawach dla dzieci i dorosłych lub w ulicznych przedstawieniach.

Finisaż festiwalu zaplanowano na 23 sierpnia, podczas którego, jak co roku, publiczność wyłoni nazwisko artysty, który namaluje obraz promujący kolejną edycję.

Zachęcamy do zobaczenia filmu podsumowującego ubiegłoroczny festiwal:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here