MOK będzie wspierał mysłowickich muzyków

0
fot. Pixabay

Dobra wiadomość dla rodzimych zespołów, wokalistów i instrumentalistów. Startuje „Mysłowicki inkubator muzyczny”, czyli przedsięwzięcie, w ramach którego lokalni artyści będą mogli skorzystać ze wsparcia MOK-u i zagrać choćby podczas Dni Mysłowic.

Mysłowicki Ośrodek Kultury realizuje większość wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Dzięki temu ma możliwość zapraszania tutejszych muzyków na organizowane przez siebie imprezy. Oprócz tego pracownicy MOK-u proponują wsparcie promocyjne uczestników projektu „Mysłowicki inkubator muzyczny”. Planowane jest m.in. tworzenie wideosesji, przeglądów czy koncertów popularyzujących twórczość mysłowickich artystów.

Pierwszym etapem projektu będzie stworzenie bazy twórców muzyki działających w Mysłowicach lub związanych z naszym miastem. Kolejnym krokiem będzie spotkanie z mysłowickimi artystami w celu poznania ich potrzeb i ustalenia warunków wsparcia.

– Zależy nam na tym, aby skupić wokół MOK-u jak najwięcej mysłowickich muzyków. Chcemy pomóc im w dalszym rozwoju, ale również skorzystać z ich umiejętności i doświadczenia przy organizacji imprez – mówi Michał Skiba, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Inkubator kierowany jest do artystów mieszkających w Mysłowicach lub związanych z naszym miastem. Wsparcie może też uzyskać zespół, którego część członków mieszka tutaj.

Kartę zgłoszeniową do „Mysłowickiego inkubatora muzycznego” znajdziecie tutaj. Po wypełnieniu należy ją przesłać na adres lprajer@m-ok.pl.

Projekt jest długoterminowy i ma na celu stały kontakt i współpracę z lokalnymi artystami. Jesienią wstępnie planowany jest koncert-przegląd zgłoszonych zespołów.

Nadesłano: MOK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here