Ostatnia szansa na styczniowe zajęcia w Klubie 100 Pociech

0
fot. MOK

Klub 100 Pociech informuje, że zostały już tylko dwa spotkania w tym miesiącu i ostatnie wolne miejsca, by zapisać się z dziećmi na fantastyczne zajęcia. Zgodnie z mottem klubu „Podążaj za dzieckiem” przyjdźcie i przekonajcie się, jaka to frajda.

19 stycznia o godz. 10 w Mysłowickim Ośrodku Kultury obędzie się sensoplastyka „Brudni na całego”. A przecież brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, więc przekonacie się, że wasze pociechy będą wniebowzięte. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 1 roku do 4 lat. – To raj dla maluchów, bo można legalnie i do woli się brudzić. Jakie są korzyści? Uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej, wspieranie samodzielności, wychodzenie ze schematów, poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych – wyjaśnia Joanna Frysztacka, koordynator do spraw marketingu i promocji w MOK. – Zajęcia prowadzone są zgodnie z zasadami pracy metody Sensoplastyka®. Podczas zajęć używamy produktów spożywczych, które traktowane są jako materiały plastyczne (ryż, kasza, mąka, skrobia ziemniaczana, makarony, płatki śniadaniowe, woda, barwniki naturalne) – dodaje.

Z kolei 26 stycznia o godz. 10 Dorota Banaś poprowadzi „Maluchy są dźwięczne”, czyli zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-4 według metody Edwina E. Gordona. Polegają one na zabawie i improwizacji, a ich celem jest otwarcie na muzykę i muzykowanie  poprzez osłuchiwanie z muzyką, włączenie dzieci do jej tworzenia, zarówno wokalnie, jak i ruchowo. Odbywa się to za pomocą śpiewanek i rytmiczanek, pomiędzy którymi zapada cisza, równie ważna w procesie umuzykalniania jak same dźwięki. Pozwala ona na przyswojenie czy też „przetrawienie” muzyki i odpowiedź na nią.

Każde spotkanie kosztuje 25 zł za całą rodzinę. Zapisać się można, dzwoniąc pod numer telefonu 575 130 979.