„Pustka i przestrzeń”: nowa wystawa w Szybie Wilson

0

W katowickiej galerii do 14 października można podziwiać wystawę sztuki współczesnej pod tytułem „Pustka i przestrzeń”. Część prac to prywatna kolekcja tworzona od ponad dwudziestu lat.

– Od początku września mamy możliwość spotkania ze sztuką współczesną w różnych jej śląskich i nie tylko odcieniach, z wielością barw i różnorodnością twórców. Podróż, jaką możemy odbyć w Galerii Szyb Wilson, to podróż do światów barwnych, zastanych, abstrakcyjnych, melancholijnych, przerysowanych, niedopowiedzianych oraz irracjonalnie uszczegółowionych. To kalejdoskop uczuć, przeżyć i marzeń. Wybrane prace są różnorodne tematycznie i formalnie: znalazły się pośród nich zarówno abstrakcje, jak i kompozycje figuratywne. Wspólnie tworzą wielowątkową, refleksyjną i wyrazistą całość. Właściciele kolekcji nie chcą gromadzić sztuki wtórnej czy dekoracyjnej, ich celem jest promocja artystów, którzy wypracowali swój własny styl, są rozpoznawalni, oryginalni. W Galerii Szyb Wilson zaprezentowano bardzo dobrej klasy malarstwo, które zaskakuje, niekiedy bawi i pyta o naszą kondycję odbioru przestrzeni nam pozostawionej – tak opisuje wystawę Agnieszka Nowak, koordynator projektów w galerii.

Prezentowane prace są autorstwa następujących artystów: Moniki Szwed, Agnieszki Florczyk, Genowefy Reck, Marty Sali, Karola Wieczorka, Lecha Kołodziejczyka, Wojciecha Kopczyńskiego, Andrzeja Tobisa, Aleksandra Roszkowskiego, Koji Kamoji, Alberta Recka, Wacława Taranczewskigo, Jerzego Kałuckiego, Jana Berdyszaka i Jarosława Kozłowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here