„Profil na profil” Marioli Kapuściok w MOK

0
Plakat MOK

W sobotę 2 grudnia o godz. 17 w Galerii M2 Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 odbędzie się wernisaż wystawy „Profil na profil” mysłowickiej fotografki Marioli Kapuściok. Zdjęcia będzie można tam oglądać aż do końca stycznia.

– Tytuł mojej wystawy w oczywisty sposób nawiązuje do jakże popularnego portalu społecznościowego. Już słyszę te głosy, protesty, wrzawę. Przecież nie samym Facebookiem człowiek żyje. W całkowicie naturalny sposób zgadzam się z tym. Ale… Nie samymi przyjemnościami człowiek żyje. Nie samymi zmartwieniami człowiek żyje. Nie samą pracą człowiek żyje. Chcąc nie chcąc, Facebook stał się częścią życia chyba już wielu – tłumaczy Mariola Kapuściok.

Na wystawie pojawią się zdjęcia profilowe, które autorka gromadziła przez wiele lat. – Tak jakoś wyszło, że wystawę tworzą portrety kobiece. Przeglądając moje fotograficzne zasoby, stwierdziłam, że żaden z fotografowanych przeze mnie panów nie ma na tyle zacnego profilu, aby mógł sobie zasłużyć na zawiśnięcie na ścianach galerii. Na wystawę zapraszam jednak przedstawicieli obojga płci – mówi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here