Trwają zapisy do Klubu 100 Pociech

0

Już od 23 września, po wakacyjnej przerwie, wraca do Mysłowickiego Ośrodka Kultury Klub 100 Pociech. Są to zajęcia dla najmłodszych wraz z rodzicami, podczas których dzieci będą mogły wyszaleć się artystycznie. Spotkania będą odbywać się regularnie w każdą sobotę z wyjątkiem dni świątecznych.

Klub oferuje niezwykłe zajęcia dla dzieci od urodzenia do 6 roku życia. Na uczestników czekają „gordonki”, czyli muzykalne zajęcia prowadzone metodą Edwina E. Gordona, które polegają na improwizacji i zabawie. Ich celem jest otwarcie na muzykę i muzykowanie poprzez osłuchiwanie z muzyką, włączenie dzieci do jej tworzenia, zarówno wokalnie, jak i ruchowo. Odbywa się to za pomocą śpiewanek i rytmiczanek, pomiędzy którymi zapada cisza, równie ważna w procesie umuzykalniania jak same dźwięki. Pozwala ona na przyswojenie czy też „przetrawienie” muzyki i odpowiedź na nią. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 0-4 lat.

Z kolei sensoplastyka® to zajęcia, które uruchamiają prawie wszystkie zmysły. Nie bez powodu ich tytuł brzmi „Brudni na całego” – dzieci mogą do woli brudzić i dotykać wszystkiego gołymi rękami. Korzyści z takiej pracy poprzez zabawę to uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej u maluchów, wspieranie samodzielności, wychodzenie ze schematów, a także poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 1-4 lat.

Oba rodzaje zajęć mają też na celu wspólną twórczą zabawę rodziców i dzieci. Jednocześnie jest to okazja do spotkania z innymi rodzicami i wymiana doświadczeń.

W dniu otwarcia, 23 września, odbędzie się również interaktywna zabawa teatralna o zdrowym odżywianiu. Na uczestników czeka pełna humoru opowieść o wakacjach u babci, która idealnie wpisze się w rodzicielskie starania dotyczące zdrowego odżywiania pociech. Autorkami spektaklu „Babcia Władzia i żarłoczna gąsienica” są animatorki z wytwórni artystycznej Bez Konserwantów.

W programie:

  • godz. 10-11  „Brudni na całego” – sensoplastyka® dla dzieci 1-4 lat, 25 zł/dziecko + rodzic,
  • godz. 11.15-12.00  „Gordonki” – zajęcia muzyczne dla dzieci 0-4 lat, 25 zł/dziecko + rodzic,
  • godz. 12.15-13.15 – „Babcia Władzia i żarłoczna gąsienica” – spektakl interaktywny dla dzieci 3-6 lat, 25 zł/dziecko + rodzic,
  • godz. 10-14  Szafa dziecka – wymiana i sprzedaż ubranek i akcesoriów dziecięcych (bezpłatnie).

Udział w każdym punkcie programu wymaga wcześniejszego zapisania się na listę uczestników. Można to zrobić telefonicznie: 32 222 66 70 (wew. 43), 575 13 09 79 lub mailowo: kgrobelna@m-ok.pl.

fot. UM