Sensoplastyka, hip hop, joga, gra na perkusji, autorski teatr, nauka języka chińskiego i migowego oraz robiące furorę „gordonki” to tylko niektóre z zajęć, jakie Mysłowicki Ośrodek Kultury proponuje w kolejnym sezonie. Oprócz tego ruszy cykl comiesięcznych warsztatów i wróci świetnie przyjęty w mieście Klub 100 Pociech. A wszystko w myśl hasła „Rozwijamy pasje”, które jest dewizą MOK. Zapisy ruszają już 21 sierpnia.

Nowy sezon kulturalny i edukacyjny rozpoczyna się we wrześniu. To także moment, w którym Mysłowicki Ośrodek Kultury wznawia stałe zajęcia edukacyjne i warsztatowe. – Zależy nam na tym, by proponować zajęcia różnorodne, ale też odpowiadające na sygnały ze strony mieszkańców. I przede wszystkim rozwijające pasje – mówi Artur Madaliński, dyrektor placówki. Dlatego oferta MOK jest bardzo szeroka. Jak do tej pory można będzie zatem nauczyć się m.in. rozmaitych stylów tanecznych, od baletu po hip hop, gry na instrumentach, zgłębić tajniki królewskiej gry w szachy, spróbować swoich sił w aktorstwie lub stanąć przy kole garncarskim i zmierzyć się z produkcją własnych ozdób ceramicznych. Te zajęcia będą w MOK kontynuowane, ale ich formuła zostanie odświeżona. Część z nich poprowadzą też nowe instruktorki: Weronika Zacher zajęcia z tańca nowoczesnego, a Kasia Huszcza Twórczy Świat Malucha.

Oprócz tego od września pojawią się nowe propozycje: nauka gry na perkusji, joga, bachata i przede wszystkim cały blok zajęć językowych. W MOK będzie się można nauczyć języka włoskiego, hiszpańskiego, a nawet migowego.

Po wakacyjnej przerwie działalność wznawia także Klub 100 Pociech skierowany do najmłodszych dzieci i ich rodziców. – Zajęcia międzypokoleniowe to jeden z ważnych aspektów naszej działalności. Widać bowiem wyraźnie, że mamy coraz większe trudności z utrzymaniem więzów społecznych – mówi dyrektor Madaliński. Stąd klub będzie miał swoje stałe miejsce, specjalnie zaadaptowaną salę przy ul. Grunwaldzkiej 7. Do sensoplastyki i wielu innych rozwijających maluchy atrakcji dołączą „gordonki”, niezwykłe zajęcia umuzykalniające prowadzone metodą Edwina E. Gordona. Z kolei wszyscy, którym zależy na łączeniu kultury z rozmową i spotkaniem, są zaproszeni do klubów seniora, na zajęcia z rękodzieła i próby chórów. Ponadto placówka planuje co miesiąc organizację specjalistycznych warsztatów artystycznych, m.in. z introligatorstwa czy sitodruku.

Ale MOK to także filie w dzielnicach. Każda z nich specjalizuje się w innym obszarze kultury. MOK w Brzęczkowicach będzie w nowym sezonie bardzo mocnym ośrodkiem nauki tańca. Królować tam będzie hip hop, contemporary i taniec nowoczesny. MOK w Janowie będzie czerpał energię głównie z potencjału teatralnego i cieszącej się wielką popularnością pracowni ceramicznej. Właśnie w tej filii działa prowadzony przez Jarka Filipskiego teatr Narybek From Poland, który gromadzi kreatywną młodzież i odnosi co rusz kolejne sukcesy w przeglądach teatralnych. W Janowie swoje ceramiczne cuda tworzy Ala Gruszka, zapraszając na zajęcia „z gliny” dzieci od trzeciego roku życia, młodzież i grupy szkolne.

Na zajęcia można się zapisywać od 21 sierpnia. Pełna oferta znajduje się na stronie www.m-ok.pl oraz na MOK-owym fanpage’u na Facebooku. Szczegółowych informacji można zasięgnąć telefonicznie i mailowo:

Nadesłano: MOK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię