100 pociech na start! Rusza klub dla dzieci i rodziców

0
Plakat MOK

W Mysłowickim Ośrodku Kultury rusza klub 100 pociech, w ramach którego zaplanowane są cykliczne wydarzenia dla dzieci oraz ich rodziców: warsztaty, przedstawienia teatralne, zajęcia związane z wychowaniem i edukowaniem maluchów. Otwarcie klubu już 18 marca. Na początek warsztaty z sensoplastyki, wspólne tworzenie przytulanek oraz wymiana garderoby dziecięcej.

Klub dla dzieci i rodziców 100 pociech jest zaproszeniem do aktywnego i regularnego uczestnictwa w kulturze skierowanym do najmłodszych. Kultura i sztuka powinny być naturalnymi towarzyszkami naszego życia od samego początku. Wytworzenie tego dobrego nawyku najlepiej rozpocząć wraz ze stawianiem pierwszym kroków, stąd też pomysł na klub skierowany głównie do maluchów w wieku 2-7 lat.

Najważniejsze cechy projektu to interdyscyplinarność, interakcja i kreatywność. – Będziemy spotykać się w sobotnie przedpołudnia i wędrować w przestrzeniach muzyki, teatru, literatury, filmu i plastyki. Nasze wędrowanie ma być aktywne, twórcze i skłaniać do kolejnych wizyt. Naszym zadaniem jest stworzyć możliwość do obcowania ze sztuką w przyjaznej atmosferze, a celem – rozbudzić ciekawość dziecka na tyle, by nigdy nie zgasła. Spośród wielu propozycji warsztatowych i teatralnych dokonujemy subiektywnego wyboru tych nielicznych, które zostały przez nas samych sprawdzone i z pełną odpowiedzialnością możemy je polecić wszystkich zainteresowanym. Korzystamy w większości z oferty tworzonej w regionie, bo jest bogata i różnorodna oraz łatwiej dostępna – mówi Katarzyna Grobelna z MOK.

Udział w kulturalnej wędrówce maluchów nie może odbyć się bez rodziców. Przebywanie z dzieckiem podczas kreatywnych działań wzmacnia więzi, tworzy radosne wspomnienia na przyszłość, pozwala obserwować dziecko w nietypowych sytuacjach. Polecamy wspólne działanie, zabawę poprzez sztukę, oderwanie od codzienności, bliższe poznanie świata dziecka. Na spotkaniach klubu 100 pociech będziemy siedzieć, skakać, leżeć, brudzić, śmiać się, wymyślać, improwizować.

W ramach Klubu odbędzie się także cykl spotkań z zakresu psychologii dziecka i coachingu rodzicielskiego, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i edukacyjnych. Dodatkowo raz na kwartał klubowicze będą mogli sprzedać lub wymienić garderobę i akcesoria dziecięce w ramach „Szafy dziecka”. – Będziemy też starali się informować o nowościach ze świata wydawniczego, wskazywać ciekawe miejsca w sieci, z których rodzice mogą czerpać informacje o wydarzeniach kulturalnych, przestrzeniach przyjaznych dzieciom, trendach, jak również zasięgnąć fachowej porady – dodaje Katarzyna Grobelna.

Każdy klubowicz otrzyma „Pocieszną kartę” do zdobywania pieczątek podczas kolejnych zdarzeń w cyklu. Wśród klubowiczów z największą ilością pieczątek rozlosowywane będą nagrody: książki, zabawki edukacyjne czy gratisowe karnety zajęć w MOK.

W programie na start 18 marca:

  • godz. 10-11.30 – „Brudni na całego”, czyli warsztaty z sensoplastyki dla dzieci od 1 do 4 lat pod okiem opiekunów. Wstęp: 20 zł/dziecko + rodzic. Więcej informacji tutaj;
  • godz. 11-12 i 12.30-13.30 – „Eko-zabawka” – warsztaty tworzenia kolorowych poduszek-przytulanek dla dzieci od 5 lat wraz z opiekunami. Wstęp: 20 zł/dziecko + rodzic. Więcej informacji tutaj;
  • godz. 10-14 – „Szafa dziecka” – sprzedaż lub wymiana garderoby i akcesoriów dziecięcych. Udostępnienie stoiska – 10 zł. Szczegóły w regulaminie.

Zapisy pod numerem telefonu 32 222 66 70, w. 43. Podczas spotkania zapraszamy do degustacji naturalnych produktów z lokalnyrolnik.pl. Bistro Szarotka przygotuje specjalne ciepłe menu: racuchy z jabłkami, rosół z lanym ciastem, spaghetti, kakao.

Nadesłano: MOK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here