Przygotuj się do świąt z MOK

0
fot. foter.com

„Rodzinne warsztaty świąteczne” to propozycja Mysłowickiego Ośrodka Kultury, by spędzić czas wspólnie z bliskimi i przygotować bożonarodzeniowe ozdoby. Po zajęciach kulinarnych „PierniczyMY” i nauce tworzenia bombek metodą decoupage przed nami jeszcze trzy świąteczne warsztaty.

26 listopada w godz. 11-14 w brzęczkowickiej filii MOK przy ul. Kawy 12 odbędą się warsztaty „Świąteczny zawrót głowy”, których uczestnicy własnoręcznie wykonają stroiki, bombki i wstążkowe choinki techniką kanzashi. Kanzashi to tradycyjna japońska ozdoba do włosów noszona przez kobiety do kimono. Geneza jest bardzo długa, ale uznaje się, że sam wyraz „kanzashi” wziął się od zlepku dwóch słów: „ka-zashi”, czyli „patyk z kwiatami” lub „kwiaty na patyku”. Właśnie ta metoda powstawania ozdób do włosów jest inspiracją do tworzenia świątecznych ozdób. Oczywiście efekty pracy staną się własnością uczestników warsztatów, które poprowadzi Iwona Matysiak.

W tym samym czasie w MOK przy Grunwaldzkiej 7 będą miały miejsce rodzinne warsztaty wykonania kalendarzy i kartek świątecznych. Prowadzenie: Monika Chrząścik. Cena: 15 zł. Zapisy do 21 listopada, tel. 32 222 66 70, w. 43. Uczestnicy tych zajęć wykonają tradycyjne przedmioty związane ze świętami. Temat pracy do wyboru: kalendarz adwentowy lub kartka świąteczna. Te formy zwyczajów okołoświątecznych odeszły już nieco do lamusa, dlatego będzie to doskonała okazja, by dowiedzieć się, jak je odświeżyć i nadać nowoczesną estetykę.

Natomiast 4 grudnia w godz. 11-14 w MOK przy Grunwaldzkiej 7 Iwona Matysiak zaprasza do wspólnego wykonania nietypowych bombek i ozdób choinkowych. Uczestnicy tych warsztatów poznają różne techniki tworzenia świątecznych dekoracji, w tym decoupage. Zapisy do 30 listopada, tel. 32 222 66 70, w. 43.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here