Plakat MOK

Mysłowicki Ośrodek Kultury to miejsce, w którym rozwijamy pasje i poszukujemy nowych, odkrywamy talenty, pobudzamy wyobraźnię. To właśnie tutaj organizowane są stałe zajęcia i warsztaty, nie tylko artystyczne. Ich tematyka jest różnorodna – w MOK można poznać sztukę fotografii, nauczyć się grać na gitarze, ale także poznać tajniki szachownicy lub dowiedzieć się, jak składać modele samolotów. Bez względu na wiek, poziom uzdolnienia i zaawansowania czy zasobność portfela każdy może znaleźć coś dla siebie.

Podziwiając obrazy w galerii lub słuchając śpiewu zachwycamy się talentem osoby, która dane dzieło wykonała. Jednak często zapominamy o tym, że sam talent to nie wszystko – potrzebne są jeszcze godziny ćwiczeń. Choć nie każdy będzie malować jak Picasso lub grać na gitarze jak Santana, i tak wiele możemy się nauczyć, a przy okazji czerpać radość z tworzenia, działania i spotkania z innymi, którym nasze pasje są bliskie. – Chcemy, by MOK był miejscem, w którym mysłowiczanie mogą rozwijać swoje pasje, ale także by to właśnie tutaj mogli sprawdzać się w nowych zajęciach. Nasza oferta jest bardzo bogata, organizujemy różnorodne warsztaty zainteresowań, zarówno dla dzieci, osób dorosłych, jak i seniorów. Ponadto nie jest to sztywny program – zależy nam, by w Mysłowicach pojawiały się nowe, ciekawe propozycje zajęć – mówi Artur Madaliński, dyrektor MOK.

Zajęcia organizowane przez placówkę adresowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych. Każda grupa wiekowa jest mile widziana – maluchy mogą uczęszczać np. na zajęcia z baletu, podczas gdy dorośli będą uczyć się obsługi komputera lub odbywać próby chórów, które w naszym mieście cieszą się bogatą tradycją.

Czasem zdarza nam się myśleć: kolejne wesele w rodzinie, a ja nadal nie potrafię tańczyć? Mija kolejny miesiąc, a ja znowu zapominam o swojej kondycji. Albo: może wybiorę się na zajęcia wspólnie z moim dzieckiem? Od dawna powtarzamy sobie, że w końcu zapiszemy się na kurs, by przy kolejnej okazji zaszaleć na parkiecie lub zaskoczyć dzieci znajomością obsługi komputera. Z pewnością trwa to już zbyt długo. Tymczasem MOK oferuje tak wiele na wyciągnięcie ręki, w dziewięciu dzielnicach, często blisko domu, pracy.

– Poza zajęciami plastycznymi, od rysunku i malarstwa po rzeźbę czy rękodzieło, tanecznymi w postaci tańca towarzyskiego i rytmiki, grą na instrumentach: gitarze, pianinie i harmonijce ustnej czy teatrem oferujemy w tym roku nowe style taneczne, które dotąd nie były tu obecne, czyli taniec współczesny, modern jazz, a także zupełnie nową formę zajęć dla mam i ich pociech „Balet mama – dziecko”, język angielski metodą Helen Doron, warsztaty rodzinne – wylicza dyrektor Madaliński.

Współczesna rzeczywistość związana jest ściśle z informacją. Media, komunikacja, budowanie wizerunku, marki osobistej to zagadnienia ważne nie tylko dla młodych ludzi. Dlatego od września w MOK poprowadzimy warsztaty „Bloguję, więc jestem”. Na zajęciach będzie można się dowiedzieć, jak skutecznie założyć, a później poprowadzić, własny blog. Prowadzący zajęcia opowiedzą nie tylko o pisaniu tekstów, ale też fotografowaniu, prawach autorskich i wielu innych kwestiach dotyczących szeroko rozumianych nowych mediów.

Zajęcia i warsztaty organizowane przez MOK mają miejsce nie tylko przy ul. Grunwaldzkiej, choć należy przyznać, że ze względu na możliwości lokalowe właśnie tam odbywa się ich najwięcej. W każdej z dziewięciu filii ośrodka mieszczących się w różnych dzielnicach Mysłowic odbywają się różnorodne stałe zajęcia zainteresowań. Ich szczegółowy harmonogram jest dostępny na plakatach oraz stronie internetowej www.m-ok.pl.

Nadesłano przez: Łukasz Prajer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię