Cukierek albo psikus, czyli mysłowickie Halloween 2015

0
FOT. D. WÓJTOWICZ

W sobotnie popołudnie liderzy trzech mysłowickich „Odczarowanych podwórek” zorganizowali pierwsze mysłowickie Halloween. O godz. 16 spod Gimnazjum nr 2 ruszyła w miasto z życzeniami ponad czterdziestoosobowa grupa dzieci wraz z opiekunami. Zabawa prowadzona była w myśl hasła „Cukierek albo psikus!”.

Dzieci i opiekunowie byli barwnie pomalowani i przebrani za bohaterów „strasznych bajek”. Atmosfera była radosna, a większość osób, które zostały odwiedzone tego dnia przez uczestników Halloween, chętnie częstowała ich słodyczami.

O godz. 18 w Sali Małych Form Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej odbyła się projekcja bajek, a następnie Sabina Kryla wraz członkami swojej Szkoły Tańca Extreme zaprosiła do wspólnej zabawy tanecznej w rytmach muzyki latynoskiej.

Pomysłodawczynią organizacji Halloween była liderka „Odczarowanego podwórka” przy ul. Powstańców 12a Beata Kleszcz, którą wsparli liderzy podwórek z Lompy 2 i Wojska Polskiego 2 oraz Bytomskiej 37. Pomieszczenia MOK udostępniła dyrekcja, a Sabina Kryla wsparła uczestników swoim zaangażowaniem tanecznym.

Za dokumentację zdjęciową sobotniego wydarzenia odpowiadał radny Dariusz Wójtowicz, który od kilkunastu lat wspiera podobne inicjatywy społeczne organizowane na terenie naszego miasta.

Pragniemy przypomnieć, że malowanie twarzy oraz przygotowanie ubrań i masek to wszystko zasługa liderek „Odczarowanych podwórek”, które od pewnego czasu kształcą się w zakresie organizacji imprez. Otrzymują duże wsparcie dyrekcji i pracowników MOK oraz stowarzyszeń Mysłowicki Detektyw Historyczny, Placek i Wspólnie dla Mysłowic.

Nadesłano przez: Sandra Jędrzejas, myslowice.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here