Odczarowywanie podwórek coraz bliżej!

0
fot. Leonard Czarnota

Już wiadomo, które podwórka będą rywalizowały ze sobą w konkursie „Odczarowane Podwórko Miasta Mysłowice 2014”. Zmianie uległa ich liczba, ponieważ zamiast trzech podwórek wybrano aż cztery.

Spośród wszystkich zgłoszeń wybrano te, które były najszybsze, i tak w tegorocznej edycji udział wezmą następujące podwórka: Robotnicza 21a, Strażacka 2, Towarowa 4 oraz Bytomska 17. Jest o co walczyć, ponieważ zwycięskie podwórko otrzyma ufundowane przez Prezydenta Miasta Mysłowice atestowane elementy placu zabaw bądź instalacji na stałe wpisujących się w specyfikę danego podwórka. Mysłowicki Ośrodek Kultury jest teraz na etapie poznawania walorów poszczególnych podwórek, a także przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami, na bazie których stworzony zostanie program będący odpowiedzią na ich potrzeby.

Od połowy lipca do końca sierpnia, od poniedziałku do czwartku zawsze o godzinie 14, cztery podwórka będą odwiedzane przez organizatorów akcji. Na każdy tydzień przewidziana jest inna tematyka kulturalna. Zapowiada się zatem mnóstwo fantastycznej zabawy na mysłowickich podwórkach.

Mysłowicki Ośrodek Kultury apeluje do wszystkich chętnych, którzy mają możliwość wsparcia działań podwórkowych, aby zgłaszali swoje uczestnictwo i chęć pomocy. Każda pomoc będzie cenna i przydatna. Kontaktować można się z wicedyrektorem MOK Michałem Skibą: wicedyrektor@m-ok.pl, tel. 32 222 66 70 wew. 41.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here