„Spojrzenie” na sztukę

0

Jeszcze do 24 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Mysłowicach zobaczyć będzie można wystawę prac młodych i uzdolnionych artystów Młodzieżowej Grupy Plastycznej „Wejście”.

Wystawa „Spojrzenie” prezentuje prace z zakresu rysunku i malarstwa, wykonane przez uzdolnioną młodzież: Martynę Kazibut, Karolinę Kowalewską, Ewę Mzyk, Zuzannę Poloczek, Karolinę Warwas, Miłosza Bukowskiego, Miłosza Małeckiego, Pawła Myszę oraz Bartosza Warwasa – uczestników warsztatów plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Mysłowicach.

– „Spojrzenie” to tytuł wystawy, na którą składają się różnorodne kompozycje wykonywane różnymi technikami, głównie pastelą suchą i ołówkiem – mówi Ryszard Dereszyński, opiekun wystawy oraz jej pomysłodawca. – Autorzy tych prac to uczniowie szkół średnich i gimnazjaliści. Najmłodszą uczestniczką wystawy jest uczennica 6 klasy szkoły podstawowej. Na wystawie gościnnie prezentuje też swoje prace absolwent naszych warsztatów plastycznych, student V roku farmacji na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach – informuje plastyk.

Prezentowane prace plastyczne to pejzaże, martwe natury, portrety i własne interpretacje dzieł wielkich mistrzów. Są też kompozycje abstrakcyjne.

– Młodzież prezentująca swoje prace odznacza się pomysłowością i oryginalnością w realizacji swoich koncepcji – mówi Dereszyński. – Młodzi artyści tworzą rodzinną atmosferę, w której rodzą się i dojrzewają ciekawe realizacje artystyczne.

Nadesłano przez: Jakub Stachoń, uczestnik warsztatów dziennikarskich MDK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here