Najwspanialsza gwiazdkowa niespodzianka

0
fot. nadesłano

Podobnie jak rok temu, również i w te święta Mikołaj nie zapomniał o dzieciakach z wielodzietnych i najuboższych rodzin mieszkających w naszym mieście.

21 grudnia w Mysłowickim Ośrodku Kultury czekała na nie „Gwiazdkowa niespodzianka”, którą zorganizował Kościół Zielonoświątkowy w Mysłowicach we współpracy z zespołem De Seints. W ramach projektu Christmas Child Operation małym mysłowiczanom rozdano ponad 200 świątecznych paczek.

– Udało nam się obdarować ponad 200 dzieciaków, które w swoich domach niekoniecznie mogłyby liczyć na tak wspaniałe gwiazdkowe prezenty – mówi organizatorka przedsięwzięcia i liderka De Seints. Paczki przybyły z Niemiec i USA, a wartość każdej z nich to ok. 30 – 40 euro. W środku znalazły się m.in. zimowe ubrania. – Jednak naszym głównym celem było pokazanie dzieciom, jakie jest prawdziwe clue świąt, że to nie choinka i prezenty są w tych dniach najważniejsze, a narodziny Jezusa – dodaje.

Podczas „Gwiazdkowej niespodzianki” było śpiewanie kolęd, opowieści o Jezusie i genezie świąt Bożego Narodzenia, a dopiero na koniec wizyta Mikołaja. Dzieci miały okazję zaczerpnąć prawdziwej świątecznej atmosfery. Były zachwycone.

– W zeszłym roku otrzymaliśmy od Christmas Child Operation 100 paczek z gwiazdkowymi podarunkami, w tym roku było ich już 240. Mamy nadzieję, że za rok uda się obdarować jeszcze więcej dzieciaków i uczynić ich święta lepszymi – podsumowuje organizatorka.

Impreza mogła się odbyć dzięki wielkiej przychylności dyrekcji MOK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here