III Spacer Historyczny szlakiem hut cynku

0

Członkowie stowarzyszenia Mysłowicki Detektyw Historyczny oraz właściciel marki Szyb Bończyk zapraszają na III Spacer Historyczny, który odbędzie się w sobotę 22 listopada. Spacer jest nawiązaniem do wystawy „Ballada o śląskim cynku”, którą do końca roku można zwiedzać w Muzeum Miasta Mysłowice.

Poprzednie spacery historyczne, podczas których poznawaliśmy historię zabytków starego miasta, Promenady i Słupnej oraz parafii mysłowickiej, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mysłowicki Detektyw Historyczny postanowił zatem uczynić spacer historyczny wydarzeniem cyklicznym.

Tematem przewodnim najbliższego spaceru będzie historia mysłowickich hut cynku. Odwiedzimy w jego trakcie miejsca po hutach: Leopoldyna, Stanisław, Justyna, Aleksander, Amalia i Arnold. Uczestnicy spaceru przejdą trasą byłej kolejki konnej. Szyb Bończyk będzie miejscem, w którym przy kawie i herbacie będzie można odpocząć po wyczerpującej wędrówce oraz zadać nurtujące pytania, które zrodzą się w czasie spaceru.

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany trasy ze względu na warunki atmosferyczne oraz inne okoliczności. Ponieważ spacer odbywać się będzie w terenie leśnym, prosimy wszystkich uczestników o odpowiedni ubiór oraz stosowne obuwie.

Start: godz. 9, Brzęczkowice, plac za Szkołą Podstawową nr 6 w miejscu, gdzie kiedyś stał czołg. Przybliżona długość trasy: ok. 11 km. Przybliżony czas trwania spaceru (bez pobytu w Szybie Bończyk): min. 4 godz.

W celu sprawnej organizacji prosimy osoby, które będą uczestniczyły w spacerze, o zgłaszanie tego faktu na maila stowarzyszenie_mdh@tlen.pl. W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu kontaktowego. W przypadku odwołania spaceru ze względu na pogodę wszyscy, którzy zgłoszą swoje uczestnictwo, zostaną o tym fakcie poinformowani telefonicznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here