Trójkąt Trzech Cesarzy zwycięzcą pierwszej edycji MBO

fot. Damian Roncoszek, MDH

Olbrzymią przewagą głosów projekt „Utworzenie parku rekreacyjno-sportowego Promenada wraz z zagospodarowaniem Trójkąta Trzech Cesarzy i budową wieży widokowej” wygrał pierwszą edycję Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja o wartości miliona złotych zrealizowana zostanie w przyszłym roku.

Głosowanie w ramach pierwszej edycji MBO rozpoczęło się 10 października i trwało dwa tygodnie. Mieszkańcy Mysłowic, którzy w dniu głosowania ukończyli 15. rok życia, mogli oddać swój głos poprzez platformę elektroniczną, w jednym z 23. punktów MBO oraz korespondencyjnie. Łącznie oddano 11 945 głosów, co dało frekwencję na poziomie 19,52%.

– Nie będę ukrywał, że jestem pod wrażeniem frekwencji w pierwszej edycji naszego budżetu obywatelskiego. Robiliśmy oczywiście pewne założenia, ale wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. To też dla nas ważny sygnał, czego mieszkańcy od nas oczekują – podkreśla Edward Lasok, prezydent miasta.

Największą liczbę głosów, aż 2 457, zebrał wspólny projekt Iwony Gwiazdy, Anny Starmach i Marcina Strońskiego „Utworzenie parku rekreacyjno-sportowego Promenada wraz z zagospodarowaniem Trójkąta Trzech Cesarzy i budową wieży widokowej”. Oznacza to, że właśnie to zadanie, zgodnie z życzeniem mieszkańców, zostanie zrealizowane w przyszłym roku.

Jak można przeczytać we wniosku, zadanie obejmuje wykonanie dokumentacji, remont schodów łączących ul. Powstańców z Promenadą, wytyczenie alejek, budowę oświetlenia, placu zabaw oraz strefy gier i wypoczynkowej. Ponadto na Trójkącie Trzech Cesarzy planuje się budowę schodów prowadzących w kierunku Przemszy, strefy piknikowej z altaną i kręgami ogniskowymi oraz drewnianej wieży widokowej, z której byłoby widać granice dawnych imperiów.

W tegorocznej edycji MBO do dyspozycji mieszkańców był okrągły milion złotych. Tym samym zadanie, które wygrało, wyczerpało limit przeznaczonych na MBO środków finansowych.

Kompletne wyniki głosowania znajdziecie tutaj.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze