Mysłowice dobrze brzmiące… od lat!

fot. ARAmedia

W czwartek rano w urzędzie miasta odbyła się konferencja prasowa promująca album „Mysłowice dobrze brzmiące” – kompilację utworów aktywnie działających mysłowickich zespołów, zarówno debiutantów, jak i weteranów sceny muzycznej.

Na składance znajdą się piosenki takich artystów jak Myslovitz, Holly Blue, Generał Stilwell, The Marians, Czary Mary Koszmary i Ćmy, Korbowód, Milcz Serce, Natalie Loves You, Menippe, Mofoplan, Fabilus Tenz, Starfak Acidbrother i Miss Polski.

Na konferencji obecni byli prezydent Edward Lasok (wydawcą albumu jest Urząd Miasta Mysłowice), Przemek Myszor i Wojtek Powaga – Grabowski z Myslovitz, Sonia Kopeć, wokalistka grupy Holly Blue i Marcin Babko – producent płyty i założyciel wydawnictwa Falami.

– Mysłowice są miastem w jakiś sposób wybijającym się na polskiej scenie, zawsze było tu dużo zespołów grających dobrą muzykę – mówił Babko. – Ta płyta ma być czymś w rodzaju podsumowania tego, co muzycznie się tutaj dzieje.

Przedstawiciele zespołu Myslovitz zgodnie stwierdzili, że nie mogłoby ich na tym albumie zabraknąć. – Nareszcie ukaże się taka płyta. Mam nadzieję, że będzie ona pierwszą z cyklu – fajnie byłoby pokazać i promować inne zespoły z naszego miasta – mówił Przemek Myszor.

Na płycie oprócz znanych już utworów pojawi się kilka premier, a nawet piosenki napisane specjalnie na ten album. Jest to nie lada gratka dla wszystkich entuzjastów mysłowickiej muzyki – składanka będzie bardzo różnorodna stylistycznie i pokaże, że w Mysłowicach gra się nie tylko muzykę gitarową, z którą jesteśmy kojarzeni, ale też pop, funk, rap czy punk – rock.

Pomysłodawcą całego projektu jest Wojciech Król, dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Mysłowice, wyboru piosenek dokonał Marcin Babko, a oprawą graficzną albumu zajęła się ceniona artystka intermedialna Marta Frank.

Płyta będzie miała swą premierę 21 czerwca, podczas koncertu „Mysłowice dobrze brzmiące” otwierającego Dni Mysłowic. Tam po raz pierwszy będzie można ją nabyć. Od 24 czerwca album (w ograniczonym nakładzie) do kupienia wyłącznie w Mysłowickim Ośrodku Kultury i na www.falami.pl.

Tracklista:
 1. Czary Mary Koszmary i Ćmy – Finko
 2. Myslovitz – Koniec lata
 3. The Marians – Wściekłe psy
 4. Fabilus Tenz – Słodki oddech
 5. Holly Blue – Watch or Play
 6. Milcz Serce – Wielki Błękit
 7. Natalie Loves You – The Oak
 8. Generał Stilwell – Lawina ziemna w Manizales
 9. Korbowód – Outside
 10. Mofoplan – Plastelina
 11. Miss Polski – Lewy amant
 12. Starfak Acidbrother – Likantropia i trans
 13. Menippe – Homo Homini
Komentarze