Turniej o Puchar Stone-Garden – podsumowanie

Relacja z turnieju w halowej piłce nożnej o Puchar Stone-Garden. 

Dzisiejsze zawody, które odbyły się w Lędzinach, były pierwszym Turniejem o Puchar Stone-Garden. Rozgrywki zorganizowane zostały przez Szkółkę Piłkarską KSB Lędziny we współpracy ze sponsorami – firmami STONE GARDEN, FS PROJEKT, SANMAR, LIBET oraz NOVUM. Wzięli w nich udział najmłodsi aspirujący piłkarze (i piłkarki!) drużyn KSB Lędziny i KSB Lędziny II oraz GKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec, Gwarek Zabrze, Gol Bieruń, Grom Tychy i APN Lubliniec.

Rozegrano 28 meczów, dzieciaki rywalizowały również na drugiej sali – także w konkurencjach sprawnościowych. Podczas przerw wszystkim zawodnikom i ich kibicom dwukrotnie zaprezentował się Dawid Biegun, uczestnik programu rozrywkowego Mam Talent. Na turnieju pojawił się również Burmistrz Miasta Lędziny, Wiesław Stambrowski.

Nikt dzisiejszego dnia nie zszedł z boiska przegrany – nagrodzone zostały wszystkie drużyny. Piłkarze otrzymali medale, a ich trenerzy pamiątkowe puchary. Wyróżniono czterech zawodników: Szymon Musioł z KSB Lędziny był najlepszy w biegu równoległym, Jakub Kokosiński z GKS Katowice został najmłodszym zawodnikiem turnieju, a Szymon Woźnica i Paweł Szymański, wychowankowie Gola Bieruń, kolejno otrzymali tytuły – najlepszego strzelca na bramkę i najlepszego bramkarza turnieju.

Emocji nie zabrakło, ale najważniejsza była dobra zabawa i duch uczciwej sportowej realizacji. Ideą zarówno Szkółki Piłkarskiej KSB Lędziny, jak i całego Turnieju o Puchar Stone-Garden jest bowiem zaszczepianie w najmłodszych miłości do piłki nożnej i wypracowywanie charakteru prawdziwych sportowców – gry fair play, uczciwości, odpowiedzialności, szacunku i tolerancji dla innych zawodników oraz dla rówieśników.

Ogromne zaangażowanie rodziców dzieciaków z KSB Lędziny przyczyniło się do sukcesu pierwszej edycji tej imprezy. Czekamy na kolejne!


Ostatnia aktualizacja

W związku z promowaniem zdrowego współzawodnictwa, wszystkie drużyny zostały nagrodzone.

Wyróżnienia otrzymali:

 • Szymon Musioł – KSB Lędziny – za bieg równoległy
 • Szymon Woźnica – Gol Bieruń – za strzał na bramkę
 • Jakub Kokosiński – GKS Katowice – najmłodszy zawodnik turnieju
 • Paweł Szymański – Gol Bieruń – najlepszy bramkarz turnieju

Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar , a każdy zawodnik medal oraz piłkę.
Nagrody ufundowały firmy STONE GARDEN, FS PROJEKT , SANMAR, LIBET, NOVUM.

Zapraszamy wieczorem na nasz portal do przeczytania podsumowania całej imprezy.


Aktualizacja, godzina 14

Rozgrywki właśnie dobiegły końca. Trwa właśnie wręczanie nagród i medali dla uczestników. Już za kilka chwil zdjęcia i wyniki.


Aktualizacja, godzina 13

Trwają jeszcze ostatnie mecze. Doping na trybunach nie cichnie nawet na chwilę. Oczywiście wszyscy uczestnicy są zwycięzcami! Jednak już niedługo podamy wyniki i odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.


Aktualizacja, godzina 11

Rywalizacja między wszystkimi drużynami jest bardzo zacięta, ciągle nikt nie wysuwa się na wyraźne prowadzenie. Mecze będą rozgrywane do 14.30. W międzyczasie wszyscy kibice mogą wymalować sobie twarze w barwach swojego klubu – ustawiono do tego specjalne stoisko.


Aktualizacja, godzina 10 

Właśnie miał miejsce pokaz freestyle z piłką w wykonaniu Dawida Bieguna. Znany jest on z programu Mam Talent. W galerii można obejrzeć zdjęcia z występu.

Imprezę swoją obecnością zaszczycił również Burmistrz Lędzin.


Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn:

 • KSB Lędziny
 • KSB Lędziny II
 • GKS Katowice
 • Zagłębie Sosnowiec
 • Gwarek Zabrze
 • Gol Bieruń
 • Grom Tychy
 • APN Lubliniec

Swój udział w rozgrywkach potwierdził także słowacki zespół z Koszyc, więc turniej staje się tym samym międzynarodowym.

Prócz rywalizacji sportowej w przerwie rozgrywek przewidziano różne atrakcje, m.in. pokaz freestyle. Równocześnie odbywają się mecze na dwóch boiskach. Utworzona jest także strefa fan park, w której odbywają się  konkurencje sprawnościowe.

Głównym sponsorem rozgrywek jest mysłowicka firma STONE GARDEN – Centrum Architektury Krajobrazu.

Zapraszamy do śledzenia relacji na łamach naszego portalu.

Komentarze