Rekordowy Finał

fot. Justyna Jesionek

Ten weekend można nazwać czasem cudów i spełnienia marzeń. W Mysłowicach 41 rodzin będzie miało święta, o jakich do niedawna nawet nie marzyły. A to wszystko dzięki wolontariuszom Szlachetnej Paczki.

W tym roku wolontariusze Szlachetnej Paczki pobili swoje dotychczasowe rekordy. Pomoc otrzymało 41 rodzin w Mysłowicach, to prawię o połowę więcej niż w zeszłym roku. W ciągu dwóch dni magazyn był do dyspozycji Darczyńców przez 24 godziny. W tym czasie otrzymano i na bieżąco rozwożono do rodzin około 400 paczek o łącznej wartości przekraczającej 50 tysięcy złotych. Nie wspominając o kilkunastu tonach węgla przewożonego już bezpośrednio pod domy obdarowanych.

Emocje były ogromne wzruszali się członkowie rodzin, a z nimi wolontariusze, otwierając kolejne paczki. – Gdy relacjonowałam wizytę u rodziny swojemu Darczyńcy, to nie był w stanie nic powiedzieć, bo łzy ściskały mu gardło – mówi Justyna Jesionek, wolontariuszka organizująca finał Szlachetnej Paczki w Mysłowicach.

W paczkach było przede wszystkim jedzenie, środki czystości oraz ubrania. Zdarzały się też sprzęty AGD oraz meble, takie jak łóżka, stoły, biurka, a nawet drzwi. – Nie jesteśmy w stanie opisać ile „kilogramów szczęścia” przenieśliśmy i jak wiele kilometrów pokonaliśmy – mówi Jesionek. Chociaż weekend był ogromnym wysiłkiem dla wolontariuszy, to planują w przyszłym roku pomóc znacznie większej ilości rodzin.

 

Nadesłano przez: Szlachetna Paczka
Komentarze