Licytowali dla Hospicjum „Cordis”

fot. zbiory prywatne

Po raz trzynasty w Gimnazjum nr 5 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11 grudnia odbyła się coroczna „Aukcja Prac Plastycznych”.

Impreza odbywa się co roku dzięki ogromnemu zaangażowaniu pomysłodawczyni i organizatorki, Beaty Stelmach. Prace na aukcję przygotowane zostały przez członków Klubu Młodego Plastyka, prowadzonego przez panią Beatę, a także przyjaciół szkoły oraz absolwentów. Nie zabrakło także tych, przekazanych przez sponsorów. Na aukcję przygotowanych zostało ponad sto prac plastycznych, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie tradycyjnie na rzecz Hospicjum „Cordis”.

Aukcję prowadzili uczniowie Gimnazjum nr 5, a poprzedził ją krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Ilony Wróbel oraz występ chóru z Krasów – uczniów, nauczycieli, rodziców, którzy wykonali fragment Tryptyku.

Przedstawicielka Hospicjum Teresa Trzaskalik podziękowała za dotychczasowe wsparcie placówki przez gimnazjalistów, a także za zorganizowanie kolejnej aukcji mającej na celu pomoc jej podopiecznym.

Źródło: UM Mysłowice
Komentarze