„Piątki z Wikipedią” w katowickim RIK

Plakat promujący wydarzenie

W Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach w każdy trzeci piątek miesiąca mają miejsce warsztaty z edycji haseł internetowej encyklopedii. W tym tygodniu spotkanie poprowadzi Ewa Caban, redaktor Wikipedii.

W najbliższy piątek zainteresowani spotkają się już po raz piąty. – Warsztaty edytowania będą poświęcone dziedzictwu przemysłu i techniki województwa śląskiego, szczególnie dorobkowi Karola Goduli, Joanny Schaffgotsch i całego rodu Schaffgotschów – zapowiada Bożena Ferdyn-Janik z RIK Katowice. – Zajęcia dedykowane są osobom, które pierwsze doświadczenia z Wikipedią mają za sobą, edytowały, edytują, fotografują, ale również tym, którzy dopiero zamierzają rozpocząć niesamowitą przygodę z Wikipedią. Prowadzący  pomogą w pierwszych edycjach, zapoznają uczestników z zasadami obowiązującymi w polskiej Wikipedii i jej projektach siostrzanych (Wikisłowniku, Wikiźródłach, Wikidanych i innych), umożliwią kontakt  z doświadczonymi redaktorami, pomogą w uzyskaniu dostępu do wiarygodnych źródeł – dodaje.

Cykl „Piątki z Wikipedią” skierowany jest do wszystkich zainteresowanych historią, architekturą, zabytkami, materialnym i niematerialnym dziedzictwem kulturowym czy przemysłem. Każdy, kto lubi wiedzieć więcej, zdobywać nowe umiejętności, a także jest zafascynowany wiedzą, lubi pisać, redagować i fotografować, powinien przyjść na spotkanie.

18 maja, godz. 16.30, RIK przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach (sala konferencyjna, pierwsze piętro). Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Należy przynieść ze sobą laptop.

Komentarze