Przy kawie porozmawiają o sytuacji osób LGBTQ

fot. AI

20 maja w katowickim Centrum Organizacji Pozarządowych odbędzie się spotkanie na temat sytuacji osób LGBTQ w naszym regionie. Inicjatorami przedsięwzięcia są Amnesty International Katowice oraz stowarzyszenie Tęczówka. Tytuł dyskusji brzmi „Śląsk dla różnorodności”.

Amnesty International Katowice to organizacja, która działa na rzecz praw człowieka na Śląsku. Jej członkowie dobrowolnie poświęcają swój czas i energię, solidaryzując się z ofiarami przypadków łamania praw człowieka. Tym razem zapraszają do rozmowy na temat sytuacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transgenderycznych na Śląsku.

W sobotę 20 maja przy ul. Młyńskiej 5 w Katowicach w godz. 14-17 będzie można spotkać ekspertów. – Forma spotkania będzie nawiązywać do metody World Café. Pragniemy stworzyć przestrzeń do dyskusji dla osób, które chcą porozmawiać o różnorodności, wymienić się przemyśleniami, poszerzyć swoją wiedzę – informuje Justyna Lipka, koordynatorka w Amnesty International Katowice. Dyskusje będą się toczyć przy pięciu tematycznych stolikach:

  1. Stres mniejszościowy wśród osób LGBTQ.
  2. Sytuacja osób transpłciowych.
  3. Przestępstwa z nienawiści.
  4. Szkolnictwo a osoby LGBTQ.
  5. Uchodźcy i uchodźczynie LGBTQ.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Plakat AI

Komentarze