W Katowicach poznają się na winie

fot. Pixabay

Noe Festiwal to przedsięwzięcie promujące kulturę wina. Celem, który stawiamy na pierwszym miejscu, jest edukacja. Wydarzenie ma misję przybliżania tego trunku szerokim rzeszom konsumentów.

Wino wymaga przygotowania i wiedzy, specyficznej „instrukcji obsługi”, umiejętności cieszenia się nim w pełni. Podczas festiwalu oprócz okazji do poznania całej palety win z różnych zakątków świata, każdy będzie miał możliwość uczestnictwa w otwartych panelach, które prowadzone są przez sommelierów, dziennikarzy, ciekawe osoby związane z branżą winiarską.

W każdej kolejnej edycji gościem specjalnym Noe Festiwalu jest inny kraj winiarski. Tym razem będą to Włochy. Na zakończenie imprezy odbędzie się koncert znakomitego Kwintetu Śląskich Kameralistów.

Noe Festiwal ma więc charakter kulturalno-poznawczy, jego ideą jest również dobra wspólna zabawa, która mu towarzyszy. To pierwszy taki festiwal wina w naszym kraju. Zapraszamy dystrybutorów i producentów wina, w tym winiarzy polskich, do promocji kultury tego szlachetnego napoju.

4. Noe Festiwal 2017, 1 kwietnia, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, www.noefestiwal.pl.

Komentarze