Bieruń: rajd rowerowy dla Jacka Janiela

25 września na terenie Lędzin i Bierunia odbędzie się rajd rowerowy na rzecz chorego na mukowiscydozę Jacka Janiela.

Organizatorami wydarzenia są stowarzyszenie Młodzi Aktywni i Urząd Miejski w Bieruniu. Głównym celem imprezy, oprócz dobrej, sportowej zabawy, jest przyłączenie się do akcji „Nie śpimy-pomagamy!” i zbiórka pieniędzy dla Jacka.

Rajd wystartuje spod kościoła św. Anny w Lędzinach o godz. 13. Jego trasa przebiegać będzie od ul. ks. Henryka Głucha w kierunku Bierunia, tuż obok Górki Klemensowej i dalej aż do ul. Lędzińskiej, kolejno ul. Wylotową w Bieruniu do rynku, gdzie uczestników przywita burmistrz. Po zaspokojeniu pragnienia i krótkiej przerwie kolarze udadzą się ul. Wylotową na tzw. Groblę, gdzie kładką przedostaną się nad ul. Chemików i dalej, przecinając DW44 w kierunku ul. Hodowlanej (dawny PGR), dotrą do ul. Góreckiej i wjadą na ul. Lędzińską, odwiedzą Górkę Klemensową, a później pomkną w dół przez rondo do pl. Farskiego. Nawierzchnia drogi: głównie polne i leśne ścieżki oraz częściowo asfalt.

Zapisy trwają do 16 września. Każdy uczestnik w zamian za wpłacone pieniądze otrzyma pamiątkową koszulkę rajdu oraz kiełbaskę wraz z napojem na zakończenie imprezy.

Formularz rejestracyjny do rajdu oraz więcej informacji można znaleźć pod adresem rowerowyrajd.pl, tutaj lub dzwoniąc pod numer telefonu 530 976 104.

Nadesłano przez: Tomasz Tuszyński, www.kolarsko.com




Komentarze